Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.164,78 -0,15%
Çeyrek Altın 1.939,00 -0,15%
Bitcoin 432685 0.121%
Ethereum 29867 0.53393%
Yarım Altın 3.878,00 -0,15%
Tam Altın 7.701,08 -0,53%
DÜĞÜN SALONU EĞİTİM ALANI OLDU

DÜĞÜN SALONU EĞİTİM ALANI OLDU

ABONE OL
09 Ekim 2020, 10:18:27

Erbaa Tanoba Belediyesi tarafından internet ve bilgisayar erişimi olmayan öğrenciler için düğün salonuna bilgisayarlar getirtilerek internet hattı bağlatıldı. Daha önce internet erişiminde sorun yaşadıklarını ifade eden öğrenciler ise belediyeye EBA destek noktası için teşekkür etti.

Tanoba beldesinde tablet, bilgisayar ve internet erişimi sorunu yaşayan öğrencilere destek olmak için düğün salonu EBA destek noktasına dönüştürüldü. Düğün salonuna bilgisayarlar alıp, internet bağlatan belediye, alanı öğrencilere tahsis etti. Tableti, bilgisayarı veya internet erişimi olmayan öğrenciler EBA destek noktasına gidip, uzaktan eğitime katılabiliyor.

Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir, yaptığı açıklamada, “Belediyemiz ekipleri; pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören ancak evlerinde bilgisayar, tablet ve internet bağlantısı bulunmayan öğrencilere destek vermek için Tanoba Belediyesi Düğün Salonu ile Akkoç Mahalmemiz Köy Konağını EBA Destek noktasına dönüştürdü. Çocuklarımızın uzaktan eğitimden mahrum kalmaması için elinden geleni yapan Belediyemiz maddi imkansızlıklar içerisindeki tüm hanelerin eğitim gören çocuklarının yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir. Beldemizde internet altyapısının yeterli olmaması, okulumuzun da kapalı olmasından dolayı uzaktan eğitime destek vermek amaçlı biz de en uygun yer olarak düğün salonumuzu tahsis ettik çocuklarımıza. Çocuklarımız eğitimden geri kalmasınlar diye bilgisayarlar aldık, tabletler aldık. Sabahları çocuklarımızı evlerinden alıp, getiriyoruz, eğitimlerini tamamlıyoruz burada. Öğretmen arkadaşımızın nezaretinde çocuklarımız eğitimlerinden geri kalmıyor. Bizde 15 tane ilk ve ortaokullar için bilgisayar var. Anaokulu için ayrı lokalimizi tahsis ettik.” dedi.

Daha önce internet erişiminde sorun yaşadıklarını ifade eden öğrenciler ise belediyeye EBA destek noktası için teşekkür etti.

dugun salonu egitim alani oldu.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments