Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.164,78 -0,15%
Çeyrek Altın 1.939,00 -0,15%
Bitcoin 432558 0.10774%
Ethereum 29859 0.48514%
Yarım Altın 3.878,00 -0,15%
Tam Altın 7.701,08 -0,53%
Doğum Kontrol Hapı Fiyatları, 2023 Yasmin Yazz Microgynon

Doğum Kontrol Hapı Fiyatları, 2023 Yasmin Yazz Microgynon

ABONE OL
04 Ocak 2023, 16:30:45

Doğum Kontrol Hapı fiyatlarını mı merak ediyorsun? 2023 yılında doğum kontrol hapı fiyatları ne oldu? yasmin doğum kontrol hapı fiyat, yazz doğum kontrol hapı fiyat, microgynon doğum kontrol hapı fiyatları hakkında tüm detaylar haberimizde.

Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Doğum kontrol hapı fiyatları 2023 yılında da zamlandı. Zam sonrası doğum kontrol hapı fiyatları şu şekilde oldu;

Doğum Kontrol Hapı İsimleriDoğum Kontrol Hapı Fiyatı
Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyat (Yasmin 21 Film Tablet)197,67 TL
Yazz Doğum Kontrol Hapı Fiyat (Yazz 24+4 Film Tablet)197,67 TL
Ginera Doğum Kontrol Hapı Fiyat (Ginera 21 Film Tablet)169,68 TL
Anjeliq Doğum Kontrol Hapı Fiyat (Anjeliq 28 Film Tablet)159,02 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı241,90 TL
Diane Doğum Kontrol Hapı Fiyat (DIANE-35 21 Draje)79,03 TL
MYRALON Doğum Kontrol Hapı Fiyat (MYRALON 21 Tablet)99,42 TL
CERAZETTE 75 MIKROGRAM 28 Film Tablet Hapı Fiyat159,31 TL
Reginon Doğum Kontrol Hapı Fiyat 0,02 mg159,80 TL
Gynelle 21 Draje Doğum Kontrol Hapı Fiyat49,99 TL
Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyat109,95 TL
doğum kontrol hapı fiyat, doğum kontrol hapı fiyat 2023, doğum kontrol hapı fiyat ella

Doğum kontrol hapı, bir tür ilaçtır ve cinsel ilişki sırasında hamile kalınmasını önleyen bir yöntemdir. Doğum kontrol hapı, günde belirli saatlerde alınması gereken bir tablet veya hap formundadır. Doğum kontrol hapı, hormonlar içerir ve bu hormonlar, rahim içine geçirilemeyecek şekilde vücutta birikir. Böylece, hamile kalma ihtimali azaltılır. Doğum kontrol hapının etkinliği yüksektir ve yan etkileri genellikle hafif ve geçicidir. Ancak, doğum kontrol hapı kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve doktorunuzdan yardım alınması önerilir.

yasmin dogum kontrol hapi fiyatlari

Yasmin doğum kontrol hapı fiyat 2023

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatları güncellendi. 2023 yılında Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı şu şekilde;

YASMIN 3/0.03 MG 21 FTB.97.06 TL
YASMIN 3/0.03 MG 63 FTB.243.85 TL

Yasmin Doğum Kontrol hapı nedir? Güvenilir mi? Kullanmalı mıyım?

Yasmin doğum kontrol hapı, bir ayda 21 gün sürekli olarak alınan bir ilaçtır. İçerisinde 3 mg drospirenon ve 0,03 mg etinilestradiol gibi hormonlar bulunur. Bu hormonlar, ovulasyonu (yumurtlamayı) baskılar, rahim ağzındaki kanaldaki sıvıların kıvamını artırır ve spermin geçişine engel olur. Ayrıca, rahmin içindeki tabaka olan endometriyum tabakasını inceltir. Bu etkiler sayesinde, gebelik oluşumu engellenir. Yasmin doğum kontrol hapı, 21 gün sürekli kullanıldıktan sonra 7 gün bırakılır. Bu süreçte, hormonların etkisi azalır ve kanama olur, döngü tamamlanmış olur.

yazz dogum kontrol

Yazz doğum kontrol hapı fiyat 2023

Yazz Doğum kontrol hapı fiyatı ne kadar? Yazz Doğum kontrol hapı 2023 yılında ne kadar gibi sorularınızın tüm cevabı haberimizde.

 • Yazz Doğum Kontrol Hapı : 197,67 TL

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2023

Microgynon doğum kontrol hapı fiyatı 2023 yılında 62.76 TL olmuştur.

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar ?

Doğum kontrol hapının etkisi, ilk dozun alınmasından itibaren etkili olur. Ancak, doğum kontrol hapının etkinliği tam olarak sağlanması için ilk dozun alınış şekline göre değişiklik gösterir.

 • İlk adet gününden itibaren doğum kontrol hapı kullanılmaya başlandığında, ilk 7 gün içinde diğer bir yöntemle (örneğin, prezervatif) birlikte kullanılması önerilir.
 • İlk adet gününden sonra doğum kontrol hapı kullanılmaya başlandığında, ilk adet gününden sonraki 7 gün içinde diğer bir yöntemle (örneğin, prezervatif) birlikte kullanılması önerilir.
 • İlk dozun alınış günü belirsizse veya doğum kontrol hapının alınışı unutulmuşsa, doğum kontrol hapının etkinliği azalabilir ve diğer bir yöntemle (örneğin, prezervatif) birlikte kullanılması önerilir.

Doğum kontrol hapının etkinliği, düzenli bir şekilde kullanılmasına bağlıdır. Doğum kontrol hapının dozunu kaçırmak veya alış şeklini değiştirmek etkinliğini azaltabilir. Bu nedenle, doğum kontrol hapının düzenli bir şekilde alınması önemlidir. Eğer doğum kontrol hapının dozunu kaçırdıysanız veya alış şeklini değiştirdiyseniz, doktorunuzdan yardım alınması önerilir.

dogum kontrol hapi 471392 1

Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Doğum kontrol hapları, korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebeliğin oluşmasını çok yüksek bir oranda önleyebilen bir ilaçtır. Bu ilaç, östrojen ve progestojen gibi hormonları içerir veya yalnızca progesteron hormonunu içerir. İçerisinde bulunan hormonlar, kadın vücudunda üretilen doğal formları ile aynı etkiyi gösterir ve sentetik hormonlardır. Doğum kontrol hapları, istenmeyen gebeliklerin oluşmasını önlerken aynı zamanda hormonal dengesizliklerin düzenlenmesine de yardımcı olur ve adet döneminde görülen çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Doğum kontrol hapı, günlük olarak alınan bir ilaçtır. Konvansiyonel paketler, her gün bir hap içerir ve 28 günde bir yeni pakete geçilir. Kanama, her ay son 4 ila 7 aktif olmayan hapın alındığı hafta boyunca meydana gelebilir. Sürekli dozlama veya uzatılmış döngü kombine doğum kontrol hapları ise, genellikle aktif olmayan hapların alındığı 7 gün boyunca yılda sadece 4 kez kanama meydana getirir. Bu tip haplar, menstrüasyonun baskılanması sürecinde rahim fibroidlerine bağlı aşırı kanamanın önlenmesi ve tedavisi, menstrüel migren önlenmesi, aralarında nöbetlerin de bulunduğu birtakım tıbbi koşulların menstrüasyonla ilişkili ağırlaşmasının kontrol altına alınması ve endometriozis ile ilgili ağrıdan kurtulma gibi durumlarda yardımcı olabilir. Doğum kontrol hapının doğru kullanımı, etkinliğini ve yararlarını artırır. Bu nedenle, doktorunuzdan yardım alınması önerilir.

Doğum Kontrol Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

 • Açıklanamayan rahim kanaması yaşamak
 • Auralı migren
 • Emzirmenin ilk ayında olmak
 • Büyük bir ameliyat nedeniyle uzun süre hareketsiz kalınması
 • Karaciğer hastalığı
 • 35 yaşından büyük olmak ve sigara içmek
 • Derin ven trombozu ya da pulmoner emboli
 • İnme veya kalp hastalığı geçmişi
 • Kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon
 • Meme kanseri geçmişi
 • Nefropati, retinopati veya nöropati gibi diyabetle ilgili komplikasyonlar

Doğum Kontrol Hapı Kilo Aldırır mı?

Doğum kontrol hapı nadir olarak kilo aldırma riski taşır. Yeni başlayanlar için bu ilaç, kilo alımına neden olabilir ancak bu durum genellikle sıvı tutulmasından kaynaklanan geçici bir yan etkidir. Yapılan çalışmalar, doğum kontrol hapının çoğu kadında kilo alımına neden olduğuna dair hiçbir kanıtı ortaya koymamıştır. Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız ve kilo alma endişesi taşıyorsanız, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Fakat unutmayın ki, doğum kontrol hapının diğer yan etkileri gibi, herhangi bir kilo alımı da genellikle minimum düzeydedir ve 2 ila 3 ay içinde kaybolur.

Doğum Kontrol Hapı Kısırlığa Yol Açar mı?

Doğum kontrol hapı, kısırlık (infertilite) riskini artırmaz. Hatta, birçok kısırlık tedavisi öncesinde yumurtalıkları düzene sokmak ve hormonal durumu dengelemek için sıklıkla kullanılır. Ayrıca, doğum kontrol hapı gebe kalmayı geciktirici bir etkiye sahip değildir ve kısırlık yapmaz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments