takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

28 Eylül 2016 - 16:25:25 - 24 Okunma

DOĞRULAR YANLIŞI GÖTÜRECEK

Bu sistem, bu yapı böyle gitmez kardeşim! Değişmeli bu sistem, yeni  düzen kurulmalı. Sosyal adalet tesis edilmeli. İnsanların mutlu ve güven içinde yaşadıkları bir dünya…

            Toplumsal hayatımızın her alanında köklü sorunlarımızın olduğunu konuşup dururuz. Konuşuruz da biz çözüm bulamayız. Dolayısı ile kimse de taşın altına elini koymaz. Kardeşim, artık bu iş böyle gitmez diyen bir babayiğidin  çıkmasını bekleriz. Zaman zaman öyle yiğit insanlar da çıkar ama sonuç değişmez.

            Müjde! Ben buldum bir yol. Durun heyecan yok! Henüz bir yol buldum. Bu yol ile evvel Allah  sıkıntılarımızı yok edip dertlerimize çare bulabiliriz. Neymiş diyorsunuz, biliyorum.

            İşte çözüm: Bugüne kadar yanlışlar doğruları götürdü. Olmaz, olamaz kardeşim! Dünyanın neresinde yanlış bir şey doğruyu götürüyor. Bu gidişe dur diyoruz!

            Ne olacak peki?

            Ne mi olacak, doğrular yanlışı götürecek. Doğrular, yanlışları  silip süpürecek ve hayatımızdaki yanlışlar ortadan kalkacak.

            Yanlış anahtar ile yıllarca doğru kapıları açmaya çalıştık. Olur mu yahu bu böyle sistem! Aklımızla oynanıyor. Allah’ım aklımı koru, diye dua ediyoruz sürekli. Şimdi ise durum değişecek ve doğruları çoğaltacağız. Yanlışları azaltacağız. Biz hep doğruları azaltarak net kazanç hesap edip durduk.

            Ne dersiniz efendim, fikrimiz iyi mi sizce de?

            Bence iyi, niyet de iyi. O zaman kendi hayatımızdan başlamak üzere  doğruları çoğaltıp yanlışları azaltarak yolumuza  devam edelim.

            Mesela üniversite sınavında bir doğru dört yanlışı götürse, ne iyi olur. Başlamak lazım bu sisteme. Yoksa doğruları, yanlışlar götürecek.

            Doğru… Evet, kelime ne güzel değil mi? Doğru dürüst adam, diyoruz ya. Öyle işte “doğru” kelimesi insana huzur veriyor. Oradan hareketle “doğruluk” türüyor. Ve doğru adam diye devam ediyor.

            Sistemimiz adam harcama makinesi gibi çalışıyor, diyorlar. Diyorlar da kimse de doğruyu tercih etmiyor kardeşim. Ne bileyim işte “böyle gelmiş, böyle gider” denir ya . Denmesin öyle diyorum.  Doğru varsa “yamuk, paralel” filan olmasın diyorum anlayacağınız.

            Ne yapmalı o zaman, açık söyle kardeşim, diyorsunuz biliyorum. Diyorum ki aklın fikrin var ve  doğru çalışıyor ise;  kardeşim, aklını başına al, diyorum. Benim aklım hep başımda idi, aklımı kiraya vermedim, diyorsanız doğru yoldasınız.  Yok, ben karışmam derseniz bu vebalin altında kalırsınız. Benden demesi, sonrasına karışmam, vallahi karışmam bilesiniz!

            Sadede geldim, tamam tamam.

            Açtım kulaklarımı, de hele!

            Diyorum o zaman, bakın siz istediniz.

            “De yahu, tamam işte, sorumluluk bize ait.” diye ısrar ettiğiniz için son sözümü söylüyorum.

 

            “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol!” iyi mi?  

"Ali Bal" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku