Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.188,86 0,12%
Çeyrek Altın 1.990,00 0,10%
Bitcoin 536928 -0.05167%
Ethereum 34338 2.16497%
Yarım Altın 3.981,00 0,13%
Tam Altın 7.929,57 -0,66%
DOĞRU PARTİ KURULDU

DOĞRU PARTİ KURULDU

ABONE OL
27 Ağustos 2020, 12:32:59
ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ SİYASİ PARTİYE DÖNÜŞTÜ

Doğru Parti’nin Kurucular Kurulu arasında Tokatlı hemşehrilerimiz Muhsin Alnıaçık ve Op. Dr. Şahap İnmez var. Her iki isim de Doğru Parti’nin neden kurulduğuna dair gazetemize açıklama yaptılar.

3 yıla yakın bir zamandır eski sağlık bakanlarından Rifat Serdaroğlu önderliğinde Anadolu sathında tabandan tavana doğru teşkilatlanma faaliyetlerini adeta bir mekik trafiği ile yürüten Çoban Ateşi Hareketinin siyasi partiye dönüşmesi 25 Ağustos 2020 itibarı ile başarılı sona ulaştı.

İki Tokatlı hemserimizin kurucu olarak yer aldığı DOĞRU PARTİ’nin kuruluşu için gerekli evraklar, aralarında hemşerimiz Muhsin ALNIAÇIK’ın da bulunduğu 9 kurucu üye tarafından İçişleri Bakanlığına getirildi. Evrakın verilmesinin ardından kurucu üyeler adına geçtiğimiz dönem İzmir Çeşme ilçesi bağımsız belediye başkan adayı olan Esen Fatma Kabadayı, Bakanlık önünde yaptığı açıklamada, iktidar ve muhalefetten ümidini kesenlerin sesi olmak istediklerini belirtti. Kabadayı, “Bizler, Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur içinde ve eşit yaşamak istediğini biliyoruz ve bunu tesis etmek için yılmadan, durmadan çalışacağımıza ant içiyoruz.” dedi. Doğru Parti’nin Türkiye gibi önce Türk gençliğine, kadınlara ve analara emanet olduğunu kaydeden Kabadayı, “Tüm halkımıza çağrımızdır: Gelin, doğrudan yana olalım, doğru olalım, ülkemizi hep birlikte güzel günlere, doğru bir geleceğe taşıyalım.” diye konuştu. Açıklamanın ardından eski bakan Rifat Serdaroğlu ve partinin diğer kurucu üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.

ALNIAÇIK: ” SİYASETTEN VE ÜLKENİN GELECEĞİNDEN UMUDUNU KESENLERE UMUDUN VE ÇARENİN VATANDAŞIN BİZZAT KENDİSİNDE OLDUĞUNU HATIRLATMAK İÇİN SİYASİ ARENADAYIZ.”

Doğru Yol Partisi (DYP) gençlik kolları kurucu genel başkan yardımcılığı, Ulaştırma Bakanlığı Parlamento Müşavirliği, Demokrat Türkiye Partisi TBMM gurup amirliği, DHMİ Genel Müdürlüğü Uzmanlığı ve Bağımsız Türk Ulaşım Sendikası Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuş 23. Dönem Demokrat Parti Tokat Milletvekili adayı olan Tokat ve Tokatspor sevdalısı hemşerimiz Muhsin ALNIAÇIK da gazetemize yazılı bir açıklama ulaştırdı ve şunları yazdı:

“18 senedir yalan, riya, yolsuzluk, adam kayırma, kanunsuzluk ve hukuk tanımazlıkla kötü yönetilen bir ülke ve bu yönetimi adeta desteklercesine başarısızlıklara rağmen koltuklarına zamkla yapışmış muhalefet liderlerinin yürüttüğü lider sultası. Sorun belli. Çare tekdir. Yüce Türk Milleti ayrışmak tartışmak yerine Atatürk ilkeleri ve Anayasamızın ilk 6 maddesi ışığında ortak müştereklerde din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin bir araya gelip kendilerine bu yaşamı layık görenlere hesap sormalıdır. Sevgili Tokatlı hemşerim, AKP’ye oy veren, CHP’ye oy veren, MHP’ye oy veren kardeşlerim 18 yıldır hiçbir vilayette verilmeyen desteği iktidar partisine verdiniz. Karşılığında ne geçti elimize? Tokat’ın milli gelirden aldığı pay ne kadar arttı? Satılmak suretiyle ekonomi dışına itilen Tokat sigara fabrikası, yaprak tütün, Turhal şeker fabrikaları gitti, yerine istihdam artırıcı hangi sanayi tesisleri geldi? Kalkınmada öncelikli iller listesinde ekmek kapısı sayılacak tesisler özelleştirme adı altında yandaşlara ve yabancı sermayeye peşkeş çekildikten sonra 5. grupta yer alması gereken Tokat neden hala 4. Grupta? Her yıl kaç işsiz gencimize istihdam sağlandı? Tarımda ve hayvancılıkta devlet desteği ile üretim ne kadar arttı? Haydi gelin bunları soralım. İktidara da soralım, bunlara göz yumup gizliden destek verdiği için muhalefete de bunların hesabını soralım. Ha bu arada Tokatspor’umuzun düşürüldüğü acziyetin hesabını sormayı da ihmal etmeyelim.”

DR. ŞAHAP İNMEZ’DEN GAZETEMİZE NEZAKET ZİYARETİ

Doğru Parti Kurucular Kurulundaki Tokatlı hemşehrimiz Op. Dr. Şahap İnmez de dün Tokat merkeze gelmişti. Gazetemize nezaret ziyaretinde bulundu. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Fatih Kılıç ile sohbet eden Dr. Şahap İnmez, Doğru Parti’yi niçin kurduklarını anlattı. Özetle “niçin gerekliydi, 18 yıllık AKP iktidarında milletimiz kutuplaştırıldı. Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet ve Devrimlerinin temelleri sarsılmaya başlandı. Siyasal İslam ve tek adam rejimi, milletimizin seküler yaşamını, özgürlüğünü tehlikeye soktu, hukuk sistemimiz çöktü. Tüketime ve ithalata bağlı ekonomik sistem milletimizi yoksullaştırdı. Borçlandırdı. AKP 18 yıl bunlara rağmen nasıl iktidarda kaldı? 1-Yeterli bir muhalefet olmadığı için, 2 – Merkez Partileri Meclis dışına atılarak tamamen AKP’ye yol açmak için. İşte Doğru Parti bunun için kuruldu. Misakı Milli sınırları içinde, herkesi kucaklamak, Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerini kuruluş değerlerine geri döndürmek için. Anayasamızın ilk 6 Maddesi ile sorunu olmayan, tüm yurttaşlarımızı ve hemşerlerimizi destek olmaya çağırıyoruz.” diye konuştu.

dogru parti kuruldu
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments