Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 525107 -3.98545%
Ethereum 33411 -3.6715%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Tokat’ta

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Tokat’ta

ABONE OL
27 Ocak 2023, 14:23:54

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Numan Hatipoğlu tarafından karşılandı ve valilik şeref defterini imzaladı. Konuşmasında, Regaip Kandili’nin Tokat’da idrak edildiğini belirterek, TRT ve Diyanet TV’nin bu özel yayınının burada gerçekleştirildiğini açıkladı.

Başkan Erbaş, Tokat’ta yapacakları programlar hakkında bilgi verirken şunları söyledi: “Bugün inşallah Tokat’ta icazet merasimi, cuma namazı ve üniversite programımız var. Akşam sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceğiz ve bir buluşma yapacağız. Yarın ise bütün din görevlilerimizle Diyanet hizmetlerini müzakere edeceğiz. Rabbim hayırlı eylesin.”

Başkan Erbaş, Selçuklu’dan Cumhuriyet’e kadar Tokat’ın çok önemli bir şehir olduğunu belirterek şunları söyledi: “Tokat’ı ‘medreseler şehri’ olarak biliriz. İlim, irfan, bilgi, hikmet ve hafızlık geleneğinin burada artarak devam etmesi arzumuzdur. Hocalarımızla bu medeniyetimizin en önemli unsurlarının daha da gelişmesi noktasında gayret içindeyiz.” Vali Numan Hatipoğlu ise ziyaretin duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Tokat Belediyesi ziyareti

Başkan Erbaş, sonrasında Tokat Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediyeye gelişinde Başkan Eyüp Eroğlu tarafından karşılandı. Başkan Erbaş burada yaptığı konuşmada, Tokat’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “49’uncu il buluşmamızı Tokat’ta yaptık. Bunun da Regaip Kandili’nin gecesine denk gelmiş olması gerçekten bizim için iyi oldu.” dedi.

WhatsApp Image 2023 01 27 at 13.19.01

“Diyanet, Türkiye’nin her yerinde olan tek kurum”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tokat’ı ziyaret etti. Başkan Erbaş, il buluşmalarının amacının Diyanet hizmetlerini daha etkin hale getirmek olduğunu belirterek, “Biz bu ziyaretlerimizle Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerini daha görünür hale getirmeye, insanımızın yanında yer almaya gayret ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 450 noktasında aile irşat rehberlik bürolarının olduğunu anımsatan Başkan Erbaş, aileye sahip çıkarak toplumun daha canlı ve gençleriyle, çocuklarıyla daha dinamik olacağını vurguladı.

Başkan Erbaş, Tokat Belediyesini ziyaret etti ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından karşılandı. Başkan Erbaş, belediye başkanının liderliğinde Diyanet hizmetlerinin daha da geliştirilmesi için çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.

Son olarak, Tokat İl Müftülüğüne geçen Başkan Erbaş, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi de eşlik etti.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments