Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.314,72 0,17%
Çeyrek Altın 2.274,00 -0,92%
Yarım Altın 4.541,00 -0,74%
Tam Altın 8.950,76 -0,01%
DEPLASMANLI LİGE DOĞRU TOKATSPOR, YAZI DİZİSİ 3

DEPLASMANLI LİGE DOĞRU TOKATSPOR, YAZI DİZİSİ 3

ABONE OL
26 Haziran 2020, 12:55:20
69’ DA KURULDUK, BORDO BEYAZA VURULDUK

Sayın Mehmet Demir Tokatspor marşında dizelerine böyle başlıyor. Şöyle devam ediyor. “Sevdik taraftarın olduk “ “Şampiyonluk dengin senin “. Nereden nereye diyoruz ve maalesef ikinci ligde ki takımımız amatöre düşüyor. 5 Haziran 2020 tarihinde ilkini, 12 Haziran 2020 de ise ikinci bölümünü yayınladığımız bu seri yazı dizisini iş bu yazı ile nihayete erdiriyoruz. Ancak Tokatspor’da ki sorunlar çözülmüyor, sıkıntı ve kriz devam ediyor şehir ve futbol kamuoyumuz ise olanları seyrediyor. Öncelikle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Tokat basın ve spor camiasının büyük ismi Ahmet Camgözoğlu’nu kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum. Sizler bu satırları okuduğunuz tarihte bizler bir grup Tokatspor sevdalısı ve delegeleri olarak Cumhuriyet Anıtına Tokatspor’un kuruluş yıldönümü olan 26 Haziran için çelenk bırakıyor olacağız. Diğer taraftan Gazi Paşamızın Tokat’a geliş yıldönümü olan 26 Haziran tarihini de tekrar anıyor ve esasen aynı güne denk getirildiğini düşündüğümüz Tokatspor’un kuruluşunu ve Gazi Paşamızı anıyoruz.  Seri yazımısın 2. Bölümünde 12 Haziran’da futbol kulübü derneğinin üyelerinin isimlerini tek tek vermiştik. Üyelerden Sayın Yavuz İKİKAT dört ay kadar önce noter kanalıyla istifa etmiş olduğunu tarafımıza bildirmiştir. 12 Haziran tarihli yazımızda Tokatspor A.Ş ‘nin bir aile şirketi olduğunu, futbol kulübü derneğinin şirkette hiç hissesi olmadığını ve derneğin iki yıldan bu yana hiç toplanmadığını belirtmiştik. Maalesef bu iki yıl içinde yönetim kurulunun hiç toplanmaması, çoğu tokatlı yönetim kurulu üyelerinin dernek başkanını, görevden alamamış olmaları üzücü bir tablo olarak devam etmektedir. Süreç artık yalnız Tokatspor’a değil, şehrimizin imajına da zarar verecek boyutlarda ilerlemektedir. Sussak gönül razı değil  , söylesek tesiri yok.!!!!

A.Ş TİYATROSUNA SON VERİLMELİDİR.

29 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel kurul ile futbol şubesine şirketleşme yetkisi verilen Tokatspor ‘da aradan geçen 2 yılda takım amatöre kadar düşmüştür. Maalesef A.Ş yapısı şehrimizden ve futbol kulübü derneğinden sökülüp atılması gereken kanserli bir yapıdır. Bu yapının devamına izin verilmesi şehrimizin hayrına değildir. Diğer taraftan yazımızın başlığını oluşturan, 2020-2021 futbol sezonunda yeni Tokatspor futbol yapılanmasının, deplasmanlı ligde mücadelesi yönündeki gayretler yeterli desteği bulamamakta zaman hızla akıp gitmektedir. Yazık olmaktadır. A.Ş başkanının yerel bir gazetenin 23 Haziran 2020 tarihli nüshasına yansıyan şirketin devri için talep ettiği iddia edilen 20 küsür trilyon ( yeni parayla 20 milyon TL’yi aşan bir para )  paranın telaffuz edilmesi artık bir şahsın, bir şehirle kafa bulması gibi bir noktaya gitmiştir. Şehir karar vericilerimizin hem bu konu ve hem de önümüzdeki sezon deplasmanlı lig için ciddi kararlılıkla işin üzerine gitmeleri elzemdir. Bizim bazı futbol adamlarıyla yaptığımız görüşmelerde Tokatspor’un 2.ligden, amatöre düşmesi sebebiyle marka değerinde 12 milyon TL’yi aşan bir tazminatın gerektiği kanaatine ulaştık. Hal böyleyken, şirket başkanının tazminat ödemesi gerekirken para isteye biliyor oluşu ne kadar büyük bir çelişkidir. 2 yıldan bu yana TFF ve Türk futbol kamuoyuna şehir olarak, bizde bir sıkıntı var, A.Ş başkanı Tokat futbolunu temsil edemez sinyalinin gönderilmemiş olması maalesef şehrimizin ayıbıdır.

DİKKAT!  İstersen Yağa Ban İstersen Bala Ban

BÖYLE İSTEDİNİZ BÖYLE OLDU

Bu sütunlarda yayınladığımız pek çok yazıda şehir ve kent olmaya çalışan bir yerleşim biriminin mutlaka bir takımı olması gerektiğini ısrarla vurguluyoruz. Zararın neresinden dönersek kardır. Şirketleşme aşamasında yapılan hatalar zinciri iki yıldan bu yana devam etmekte, iki yılda hiç dernek yönetim kurulunun toplanmaması, yönetim kurulu üyelerinin dernek başkanını görevden alamamaları gerçeği ortada durmaktadır. Diğer taraftan şehrimizde futbola hizmet etme iddiasın da olan sınırlı bir kesimin ise değil fayda, Tokatspor’a ve Tokat futboluna kötülük ettiklerini üzülerek görüyoruz. Kanaatimizce başta dernek yönetim kurulu olmak üzere, dernek kongre üyelerinin devreye girme zamanı gelmiş ve hatta geçmiştir. Ölü balık taklidi yapılarak, olaylar seyredilerek artık Tokatspor’a değil şehrimize zarar verilmektedir. Türk futbolunun en büyük en köklü takımlarından olan Tokatspor’umuz ve şehrimiz bu muameleye layık değildir. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bu şehir bu büyük enkazı kaldırmalı ve eski günlerine dönme sinyalini vermelidir. Zaman hızla erimektedir. Herkes ve herkesin elinden gelen gayreti gösterme zamanıdır. Yarın çok geç olacaktır.

DR. Mete BAYBURTLU

TOKATSPOR KONGRE ÜYESİ

[email protected]

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments