Dolar 32,2489 0.02%
Euro 35,0343 -0.07%
Gram Altın 2.443,05 -0,16%
Çeyrek Altın 4.018,00 -0,12%
Yarım Altın 8.029,00 -0,11%
Tam Altın 15.897,94 -0,51%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLAY AKSOY AKP’NİN YEREL SEÇİM PLANINI AÇIKLADI: YABANCILARA ’42. MADDE’ VAADİ!

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLAY AKSOY AKP’NİN YEREL SEÇİM PLANINI AÇIKLADI: YABANCILARA ’42. MADDE’ VAADİ!

ABONE OL
15 Kasım 2023, 17:24:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Anayasa’nın 42. maddesinin değiştirilmesi halinde Türkiye’yi bekleyen tehlikeleri anlattı. Aksoy, AKP’nin yerel seçim planının bu madde üzerinden inşa edilebileceğini vurgulayarak “AKP neye göre oy isteyecek yabancılardan? Sizin için Anayasa’yı değiştiriyorum diyecek. Sizi Anayasa’ya dahil ediyorum diyecek. Ancak 42. maddenin değiştirilmesi Türkiye’nin altına dinamit döşemektir.” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, yerel seçimlere 5 aydan kısa bir süre kala çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Anayasa’nın 42. maddesinin en azilk 4 madde kadar korunması gerektiğine dikkat çeken Aksoy, bu maddenin değiştirilmesi halinde Türkiye’yi bekleyen tehlikeleri anlattı. “Ulus kimliği çökertmek istiyorlar” diyen Aksoy, şunları söyledi:

“Son seçimlerde 1 buçuk milyon civarı yabancı oy kullandı. Emlak yoluyla hibe edilen ve satılığa çıkarılan vatandaşlıklar da buna dahil. Hükümet çok kültürü bir yapıya emin adımlarla ilerliyor. Ulus kimliği çökertmek istiyorlar yani. Anayasa’yı konuşurken herkes ilk 4 maddeden söz ediyor. En az bu 4 madde kadar 42. madde de önemli. Bu maddede Türkçe’den başka hiçbir dil anadil olarak okutulamaz diyor. Bu madde çöktüğü zaman ulus devlet de çökmüş oluyor, ilk 4 madde istediği kadar değiştirilmemiş olsun. Yani esas tuzak 42. maddedir. 42. maddenin değiştirilmesi Türkiye’nin altına dinamit döşemektir.

AKP’NİN 42. MADDE PLANI

Özellikle Arapça üzerinden bambaşka bir toplum inşa ediliyor. Türkiye’ye gelen Suriyeliler alaylı olarak sokak Türkçesi öğreniyor ama okuma yazmaları yok. Eğer bu yasa değişirse çift dile geçme ihtimalimiz var.

Seçimlere 5 ay kaldı, 5 ay içinde o yabancılar tekrar oy kullanacak. AKP neye göre oy isteyecek onlardan? Sizin için Anayasa’yı değiştiriyorum diyecek. Sizi Anayasa’ya dahil ediyorum diyecek. “

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLAY AKSOY AKP’NİN YEREL SEÇİM PLANINI AÇIKLADI: YABANCILARA ’42. MADDE’ VAADİ! yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

DİKKAT!  Milletvekili ve Adayı Av.Mustafa Arslan; Gençlerimiz, Geleceğimiz İçin Sağlıklı Yaşam ve Teknoloji Alanlarında Yatırımlarımıza Devam Ediyoruz

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet