Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.298,84 0,85%
Çeyrek Altın 2.289,00 0,79%
Yarım Altın 4.592,00 0,79%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
DEMİRYOLU SORUNLARI GÜNDEME GETİRİLDİ

DEMİRYOLU SORUNLARI GÜNDEME GETİRİLDİ

ABONE OL
04 Ekim 2019, 11:47:11
Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Uygun'u ziyaret etti

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a yaptığı ziyarette Tokat ve Yeşilyurt ilçesinin demiryolu taşımacılığı konusundaki sorunlarını gündeme getirdi. Ziyarette Turhal İle Tokat’ı birbirine bağlayacak tren yolu projelendirmesinin tamamlanmak üzere olduğu belirtilirken Yıldızeli-Ankara hızlı tren hattına servis konularak, Tokat’tan Ankara’ya ulaşımın kısa sürede sağlanabileceği bilgisi verildi.

Tokat Milletvekili Yücel Bulut beraberinde Afyon Milletvekili Mehmet Taytak, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz ile Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u ziyaret etti.

Ziyarette Tokat ve Yeşilyurt İlçesinin Demiryolu Taşımacılığı konusundaki sorunlarını gündeme getirildi ve çözüm yolları değerlendirildi.

Tokat Milletvekili Yücel Bulut ziyaret ilişkin yaptığı değerlendirmede şu bilgileri verdi:

“YEŞİLYURT’A VERİLEN SÖZ YERİNE GELMİŞ VE ÜST GEÇİT SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETİLMİŞTİR

Daha önce Yeşilyurt İlçemize ziyaretimizde gündeme gelen vatandaşlarımızın sıklıkla gündeme getirdiği üst geçit ve alt geçit sorunları sayın genel müdürümüze aktarılmış ve bu konuda yardımları istenmiştir. Yıllar önce Yeşilyurt İlçesine yapılan ancak anahtarları bulunamadığı için hizmete açılamayan ve üstelik kullanılmadığı gibi ayıplı malzeme kullanılması nedeniyle hasar gören Üst Geçit’in anahtarları temin edilerek en kısa zamanda asansörlerinin devreye sokulması konusunda talimat verildiği gibi, ayrıca bir alt geçit inşa edilmesi amacıyla yerinde bir inceleme yapılması için görevlendirme de gerçekleştirilmiştir.

TURHAL TOKAT TREN YOLU PROJESİ TAMAMLANDI/TREN TOKAT’A GELİYOR

Ziyaretimiz kapsamında Tokat iline hızlı tren ya da hızlandırılmış tren seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda bekleyişin sürdüğü tarafımızca gündeme getirilmiştir. Sayın Genel Müdür ise bizzat proje haritası üzerinde sunum yaparak; Turhal İle Tokat’ı birbirine bağlayacak tren yolu projelendirmesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve yakında hayata geçirilmesi aşamasına geçileceğini ifade ederek böylece yıllardır tren yolunun Tokat’ta kadar ulaşmaması nedeniyle dile getirilen eleştirilerin de son bulacağını ifade etmiştir. Demiryollarının bütçe ve mali imkanları ölçüsünde projesi tamamlanmak üzere olan Turhal Tokat Demiryolunun en kısa zamanda hayata geçirilmesine gayret gösterildiği ifade edilmiştir.

DİKKAT!  Debridat Ne Işe Yarar

TOKAT ANKARA ARASI EN KISA ZAMAN DİLİMİNE DÜŞÜRÜLEBİLİR

Genel Müdürümüz ayrıca stajını Turhal Şeker Fabrikalarında gerçekleştirdiğini ifade ederek bölgeyi çok iyi tanıdığını ve bölge insanını çok sevdiğini; Tokat Kebabının lezzetini ise sürekli anlattığını, zaman zaman Perşembe Yaylasına gitmek için halen Tokat güzergahını kullandığını ifade etmiştir.

Tokat ile Ankara arasında beklenti oluşturan hızlandırılmış tren seferleri ile ilgili olarak çeşitli alternatifler olabileceğini, bunlardan bir tanesinin de Yıldızeli üzerinden Ankara’ya geçen ve hızlandırılmış sefer taşıyacak olan hattın, Tokat Merkez Yıldızeli arasında servis konularak Tokat’a bağlanması seçeneği olduğunu ifade etmiştir. Böylece Tokat Ankara seferlerinin 3 saat seviyesine düşebileceği ve alternatif güçlü bir hat olacağı, bu konudaki çalışmaların titizlikle takip edildiğini ifade etmiştir.”.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments