takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

10 Eylül 2013 - 07:20:05 - 24 Okunma

DEMİREL’E YAPILAN VEFASIZLIK

Sayın Süleyman Demirel Türkiye’nin, Dünyanın bir gerçeğidir. Merhum Menderes’in en genç genel müdürlerinden, AP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Başbakan ve siyasetin son zirvesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son makamı Cumhurbaşkanı, Türk Devletinin, Türk milletinin başı ve Türk Ordusunun baş komutanı olarak 50 yılı aşkın bir zaman Türkiye, Cumhuriyetine ve Türk Milletine hizmet etmiş bir Devlet ve siyaset adamıdır.

            Bu süre içerisinde ne sıkıntılar ne zorluklar ne baskılar görmüş ve ne bağ dereler atlatmıştır. Yılmamış, yorulmamış, peshedip köşesine çekilmemiş. Demokratik ve hukuk mücadelesine devam etmiş kazanmış haklı olduğunu isbat etmiştir. “Milletin iradesi, Demokrasi, hukuk, hür İrade milletin adil vicdanı, seçim sandığı” demiş yüce Türk milletinin içinden çıkarak seçim meydanlarını milletiyle birlikte yara yara Türk milletinin verdiği helal oylarla sandıktan çıkarak 15 veya 16 yıl Başbakanlık ve 7 yıl Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Sayın Demirel bugün 90 yaşında bir fani köşesinde oturan Dünyanın ve Türkiye’nin akıl danışılması gereken, akil Devlet ve siyaset adamıdır. Ona saygı gösterilmeli, vefasızlık yapılmamalı, akıl danışılmalıdır.

            Hiç bir insan dört dörtlük olamaz yüce Allah’ın yarattığı kulların günahı vardır, sevabı vardır. Artısı, eksisi, yanlışı, doğrusu vardır. Elbette sayın Demirel’de yanlışlar, doğrular yapmıştır. Demirel’i sever veya sevmeye bilirsiniz. Politikayı kinle, garezle, ihtirazla başkalarını sizin partinizden olmayanların hakkını, hizmetini kötüleyerek inkar  ederek yok sayarak yapmak. Vefasızlıktır, yanlıştır. Bir gün elinizdeki güç gider yerinize başkaları gelir sizin başkalarına yaptıklarınızı onlarda size yapar buna “Eden bulur” derler. Bir ata sözünü hatırlatmakta fayda var “Karpuz kesmekle yürek ferahlamaz” derler.

            Sayın okurlarım bunları niye yazdım şimdi konuya geliyorum. Yeni haberim oldu. Tokat Özel İdare binasının bir salonuna yıllar önce Demirel’in ismi verilerek “Demirel Salonu” olarak anılıyormuş şimdi o salondan Demirel ismi kaldırılmış. Neden, niçin ve kimler hangi kararla kaldırdılar. Onun üzerinde durmayacağım. Yalnız beyler bu ismi kaldırmanız doğru değil yanlış. Vefasızlık ve bir gerçeği inkar edip yok saymaktır. Bu yanlış tavrınız sizi büyütmez Tokat halkı nezdinde iyi karşılanmaz.

            Yukarıda yazdıklarım sadece Demirel için geçerli değildir. Bütün Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM başkanlığı ve Devletimizin yüksek makamlarında görev yapmış millete hizmet etmiş Devlet büyükleri için geçerlidir. Ölenleri rahmet ve minnetle anıp, sağ olanlara saygı hürmet ederek vefalı olmamız gerekir. Bu gün sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ında görevleri  son bulup, görevlerini başkalarına devredeceklerdir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti “Ebet müddet payidar olacak” insanlar fani gelip geçecektir. Sayın Gülün, Sayın Erdogan’ın da ismine, hatıralarına tüm Devlet büyüklerine Milletin saygılı ve vefalı olması lazımdır. Çünkü Türkiye, Türk milleti Cumhuriyetle, Demokrasi ile hukuk kurallarıyla ve milletin oylarıyla idare edilmektedir. Demokrasi seçimle gelip, seçimle gitme rejimidir. Ne güzel değil mi?

            Umut ediyorum konu ile sayın Valimiz ilgilenecek bu yanlışlığı, vefasızlığı demokratik kurallar ve hoşgörü içinde çözüp yanlışı giderecektir.

 

            Saygılarımla.

"Mehmet Camgözoğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku