takip et takip et takip et
Manşet

10 Aralık 2019 - 269 Okunma

ÇÜRÜK DİŞLERLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Parlayan Dişler Projesi 2019-2020 dönemi tanıtım programı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapıldı. Çocuklarda diş sağlığının öneminin vurgulandığı tanıtım programında Vali Dr. Ozan Balcı çocuklara diş fırçası ile diş macunu içeren kalemlik ve kitap hediye etti.

Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Amine Hatun Ağırman Parlayan Dişler Projesi ile ilgili bilgiler verdi.

3 Ocak 2019 yılında faaliyete geçen Parlayan Dişler Projesi kapsamında 3 Ocak – 28 Mart tarihleri arasında Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuran 4 bin 858 öğrenciye 29 bin 961 işlem yapıldığını belirten Ağırman, il genelinde 7 bin 719 öğrenciye 34 bin 920 işlem yapıldığını söyledi. Ağırman, 2019-2020 öğretim yılı için projenin başlama tarihi olan 1 Ekim ile 6 Aralık tarihleri arasında merkeze başvuran 6 bin 300 öğrenciye 25 bin 800 işlem yapıldığını, il genelinde 7 bin 263 öğrenciye 27 bin 046 işlem yapıldığını kaydetti.

“PARLAYAN DİŞLER PROJESİNDE GÜZEL SONUÇLAR ALINDI”

Sonrasında konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, “Parlayan Dişler Projemiz Sayın Valimizin himayelerinde geçen yıl başlayan bir projeydi ve çok güzel sonuçlar aldık. İlçelerde dâhil projemize hızlı bir şekilde başladık ve aynı şekilde devam edeceğiz. Diş sağlığı çok önemli, dişlerdeki çürükler birçok hastalığı tetikleyebiliyor. Çocuklara hem bilinç aşılamak hem de erken dönemde tedavi ederek sağlıklı bir neslin oluşması bizim için çok önemli.” Dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Tokat’ta eğitim ve sağlık alanında çok güzel çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde yürütülen Parlayan Dişler Projemiz ile çocuklarımızın sağlıklı dişleriyle gurur duyan bir Tokat meydana getirmek istiyoruz. Bunun da Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Uygulama şekli çok özel ve özgün, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğünde çalışan diş hekimlerimiz, doktorlarımız ve öğretmenlerimiz bu işi beraber yürütüyorlar. Projeyi özgün kılan durum taramalar yapılıyor aynı zamanda okul müdürleri ve öğretmenlerimiz çocukların hastaneye ağız diş sağlığı merkezine, diş polikliniklerine gelmesi için özel ve yoğun çaba sarf ediyorlar. Şu ana kadar çok güzel gitti, bu işi diş hekimlerimiz, diş teknisyenlerimiz, sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, Sağlık Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz başarı ile gerçekleştiriyor. Çocuklarımız bizim için önemli, onların akademik anlamda başarılı olmaları yetmez fiziksel ve ruhsal sağlıkları da akademik başarılarının yanında bizim için çok önemli. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek çocukları çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Allah’a şükür devletimizin imkânları da geniş bu konuda. Ağız ve diş sağlığı çok önemli, taramalar sonucunda veliler çocuklarımızı ağız diş sağlığı merkezlerine, hastanelere, diş hekimlerimize götürsünler.” Şeklinde konuştu.


" ÇÜRÜK DİŞLERLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇÜRÜK DİŞLERLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇÜRÜK DİŞLERLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku