takip et takip et takip et
Gündem

29 Ekim 2013 - 558 Okunma

Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü

Türkiye Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümü bugün yurt genelinde kutlanacak. Bugün vesilesiyle Vali Mustafa Taşkesen’in mesajı şu şekilde oldu:

            “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 90. yıldönümünü bu yıl da milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadele sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.  Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak bir zaferle çıkan Türk Milleti, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında; Türk Milletinin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır.

Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermekteyiz.

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve nice adsız kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla anıyor, Tüm Tokat’lı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.”

ÇELENKLER SUNULDU

 

Cumhuriyet Bayramının 90. Yılı kutlamaları dün Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, Vali Mustafa Taşkesen’in, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş’ın ve Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek’in Atatürk Anıtına çelenkleri sunması ile son buldu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün saat: 10.00’da Cumhuriyet Meydanında çeşitli etkinliklerle devam edecek.


" Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku