takip et takip et takip et
Gündem

31 Ekim 2019 - 478 Okunma

CUMHURİYET RESEPSİYONU YAPILDI

Abone Ol

Tokat Valiliği tarafından organize edilen ‘Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı ev sahipliğinde düzenlendi.

Anadolu Basın Birliği Tokat Şube Başkanı Sezai Kaymak ve Tokat Gazetesi sahibi Fatih Kılıç’ın da katıldığı törende davetlileri salon girişinde karşılayan Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı davetlilerin Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

Cumhuriyetin 96. yıl dönümünde katılımcılarla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, törenin düzenlenmesinde emeği geçen ve törene katılan herkese teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve en önemli devlet adamlarından biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve başta silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Gazilerimize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Birinci dünya savaşında her şeyin yok edildiği, orduların dağıtıldığı, tersanelerin işgal edildiği bir dönemde Türk milleti doğulusuyla, batılısıyla, kadınıyla, erkeğiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının etrafında kenetlenerek büyük bir mücadeleyi verip istiklal savaşımızı gerçekleştirdiler. Bugün huzur ve rahatlık içerisinde yaşadığımız, bayrağımızın dalgalandığı, ezanımızın okunduğu, bu coğrafyanın yıldızı olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdular. Hepsine minnettarlığımızı ifade etmek isterim. Türkiye bu coğrafyanın yıldızı. Türkiye’nin önü çok açık. Ülkemiz her alanda ulaşımdan, iletişime, sağlıktan, eğitime, tarıma kadar yaşamın ve hayatın her alanında büyük hamleler yaptı. Bunlar Türk milletinin alın teriyle ve emeğiyle yapıldı. Milletimizin hepsinde emeği vardır.” dedi.

“YARINLARA HUZUR VE REFAH İÇİNDE YÜRÜYECEĞİZ”

Tokatlı hemşerilerimizin refahı, huzuru ve zenginleşmesine her zaman destek olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “El sanatçılarımızdan, siyasetçilerimize, iş dünyamızdan, bürokrasimize, çiftçilerimize kadar toplumun bütün kesimleriyle bir ve beraberiz. Cumhuriyet bir destan. Cumhuriyet kurulduğunda bizim bin tane doktorumuz vardı. Cephelerde kaybetmişiz. Türk milleti son bir hamleyle büyük bir bağımsızlık mücadelesi veriyor. Türkiye şu an uzaya uydusunu gönderdi, savunma sanayisi, ulaşımı ve enerjisiyle büyük yol kat ettik. Ama yetmez daha çok çalışmamız lazım. Birbirimizi daha çok sevmemiz lazım. İnşallah daha güzel şeyler yapacağız. Az önce ifade ettiğim gibi Türkiye’nin önü çok açık. Tokat’ın da önü çok açık. Tokat daha çok zenginleşecek. Biz hep beraber Tokat’taki hemşerilerimizin refahına, huzuruna, zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. Bizim amacımız insanları yüreklendirmek, desteklemek. Bunu hep beraber yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Türkiye’nin imarında, ihyasında, zenginleşmesinde ve bu zamanlara gelmesinde kafasıyla, kılıcıyla, silahıyla emeği geçen herkese rahmet diliyorum. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece birliğimizi kimse bozamaz. Yarınlara hep beraber huzur ve refah içinde yürüyeceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Dr. Ozan Balcı il protokolü, gaziler ve öğrencilerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılı kutlama pastasını kesti.

Masalarında ziyaret ettiği davetlilerle yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokatlıların her zaman destekçisi olacağını belirterek, davetlilerle hatıra fotoğrafı çekindi.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ne Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il protokolü, şehit yakınları, gaziler, askerler, polisler, bekçiler, siyasi parti ve STK başkanları, sporcular, engelli sporcular, el sanatları ustaları, öğrenciler, kitap okuyan çocuklar, çiftçiler, basın mensupları ve davetliler katıldı.


" CUMHURİYET RESEPSİYONU YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere CUMHURİYET RESEPSİYONU YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda CUMHURİYET RESEPSİYONU YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku