takip et takip et takip et
Gündem

29 Ekim 2019 - 564 Okunma

CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI

Abone Ol

29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edildi. 1924 yılından itibaren ise Cumhuriyetin ilanı bayram olarak kutlanıyor. Cumhuriyet’in ilanının 96. yılında tüm Türkiye coşkulu kutlamalara hazırlanıyor. Tokat’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

Törende Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Ayhan Ocak, Belediye Başkan Eyüp Eroğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreni,  saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları bugün Valilik Makamında tebriklerin kabulü ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan kutlama töreni ve tören geçişi ile devam edecek.

VALİ BALCI’NIN CUMHURİYET MESAJI

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“Bugün aziz milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmış, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımıza bir dinamizm getirerek tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuştur. Ülkemiz, ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu ve zengin insan kaynağı ile uluslararası alanda giderek daha saygın bir konum kazanmaktadır. Muhakkak ki bunda gücünü milletinden alan demokratik bir Cumhuriyet rejiminin olması önemli rol oynamıştır.

Aziz Milletimiz; Cumhuriyetine, demokrasisine ve milli iradesine yönelik tehditleri bertaraf edeceğini ve bu değerlerine son nefesine kadar sahip çıkacağını bugüne kadar tüm dünyaya göstermiş ve bundan sonra da göstermeye hazırdır. Türk Milleti ne zaman bir araya gelmişse, bir ve beraber olmuşsa büyük zaferler kazanmıştır.

Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.  Birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz.

Ülkemiz 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken ve gelişirken, bu  ilerlemeye ve gelişmeye yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, azimle, çalışarak, omuz verip, katkı sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Tokatlı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum.”


" CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku