takip et takip et takip et
Gündem

1 Kasım 2019 - 382 Okunma

CUMHURİYET KONSERİNDE ASKER SELAMI

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Devlet Konservatuarı tarafından Cumhuriyetin 96’ncı yılı kutlamaları kapsamında Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi. Konser sonrası hatıra fotoğrafı çektiren protokol ve koro Barış Pınarı Harekatına katılan askerler ve ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden tüm şehit ve gaziler için asker selamı verdi.

Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen konsere TOGÜ  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türk Halk Müziğinin seçme eserlerinin seslendirildiği konseri Öğr. Gör. Aziz Destegül yönetti. Konser sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş Öğr. Gör. Aziz Destegül ve koroya teşekkür belgesi takdim etti. Hatıra fotoğrafı çektiren protokol ve koro Barış Pınarı Harekatına katılan askerler ve ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden tüm şehit ve gaziler için asker selamı verdi. Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Serkan Umuzdaş, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılı sebebi ile Devlet Konservatuarı olarak Türk Halk Müziği konseri verdik. Konser sonrasında koromuzda bulunan öğrenci arkadaşlarımızla asker selamı verdik. Bu selam Ülkemizin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve Barış Pınarı Operasyonuna katılan Mehmetçiklerimize ithaf etmek içindi.” dedi.


" CUMHURİYET KONSERİNDE ASKER SELAMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere CUMHURİYET KONSERİNDE ASKER SELAMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda CUMHURİYET KONSERİNDE ASKER SELAMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku