Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.321,63 0,64%
Çeyrek Altın 2.249,00 -1,79%
Yarım Altın 4.471,00 -2,08%
Tam Altın 8.887,63 -0,70%
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 14:37:44

Geçtiğimiz günlerde kamu işçilerine refah payı dahil yüzde 45 zam yapılması, memurların tepkisini çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, HAK-İŞ Genel Kurulu’ndan memur maaşlarına yönelik yeni müjdesini duyurdu. Temmuz ayında en düşük memur maaşını en düşük kamu işçisi maaşından geri kalmayacak şekilde düzenleyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak. Maaşlardaki bu artışları otomatik olarak memur emeklilerimize de yansıtıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen HAK-İŞ Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

“ÖNÜMÜZDE MEMURLARIMIZIN MAAŞ DÜZENLEMESİ VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaş düzenlemesine ilişkin konuştu. Yapılan kamu toplu sözleşmesinin önemine değinen Erdoğan, “Önümüzde memurlarımızın maaş düzenlemesi var. Yasaya göre memurların maaş artış oranları ocak ve temmuz ayında belirleniyor. Biliyorsunuz memura verilen maaş zamlarında enflasyon farkına ilave olarak refah payı artışını biz getirdik. Daha önce böyle bir uygulama yoktu. Sene başında kamu görevlilerinin maaşlarına yüzde 13,5 oranında refah payı ilave ederek toplam yüzde 30 oranında zam yapmıştık. Böylece 2002 yılında 392 lira olan en düşük memur maaşını, reel olarak yüzde 136 artışla yaklaşık 12 bin liraya çıkarmıştık.

“EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN LİRAYI BULACAK”

Çalışanlarımıza verdiğimiz en son müjde önceki gün imzaladığımız kamu toplu sözleşmesidir. Bu toplu sözleşme ile birlikte önümüzdeki adım, memurlarımızın maaş düzenlemesine odaklanmak olacak. Yasal düzenlemelere göre, memurların maaş artış oranları ocak ve temmuz aylarında belirlenmektedir. Temmuz ayında ise bir adım daha atarak en düşük memur maaşını, en düşük kamu işçisi maaş seviyesine eşitleyeceğiz. Bu sayede, en düşük memur maaşı da 22 bin lirayı aşacak düzeye gelecektir.

Çalışanlarımızın bize olan güvenini sarsmadan, hiçbir çalışanımızın hakkını yemeden ve yenmesine de müsaade etmeden hareket etmeye devam ediyoruz. Memurlarımız, maaş düzenlemesi konusunda bize güvenmeye devam etsinler. Bu düzenlemeyle birlikte, memurlarımızın daha iyi bir ekonomik duruma kavuşacaklarına olan inancımız tamdır.

DİKKAT!  Bademcik İltihabı Tedavisi
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments