Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.158,91 0,29%
Çeyrek Altın 1.927,00 0,21%
Bitcoin 440933 -1.82138%
Ethereum 30903 -1.88593%
Yarım Altın 3.854,00 0,18%
Tam Altın 7.789,76 1,41%
CS GO Başlatma Seçenekleri, Hangi Kod Ne İşe Yarar?

CS GO Başlatma Seçenekleri, Hangi Kod Ne İşe Yarar?

ABONE OL
02 Ocak 2023, 21:19:36

CS GO Başlatma Seçenekleri nelerdir? Hangi başlatma seçenekleri kullanmalıyım? Hangi başlatma seçeneği kodu ne işe yarıyor tüm detaylar haberimizde.

CS:GO oyununda, oyun başlarken yapılan ayarlar (CS:GO başlangıç ayarları) ve oyun içinde yapılan ayarlar (CS:GO başlatma ayarları) çok önemli rol oynar. Oyun başlangıç ayarlarını yapmak için, Steam kütüphanenizden CS:GO’ya sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın ve burada “Başlatma Seçeneklerini Ayarla…” seçeneğine tıklayın. Bu sayfada, size önerilen kodları tek tek ekleyebilir ve bunların ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. Ancak, sizin için uygun olmayan bir kod varsa, eklemeyebilirsiniz. Bu sayede, oyun performansını iyileştirmeyi ve oyun deneyimini optimize etmeyi amaçlayabilirsiniz.

Cs Go Çalıştırma Seçenekleri Nasıl Ayarlanır?

CS:GO oyunu için Steam platformunda yapılacak olan başlatma seçenekleri ayarları, oyunun performansı ve daha iyi bir deneyim sağlaması amacıyla yapılmaktadır. Başlatma seçenekleri ayarlarının nasıl yapılacağı, ilk olarak oyunun kapatılması ve daha sonra Steam platformuna giriş yapılması ve Steam kütüphanesinde oyunun bulunması ile başlamaktadır. Bu adımların ardından “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklanarak başlatma seçeneklerine ulaşılır ve istenilen kodlar yazılıp başlatma seçenekleri ayarlanabilir. Bu sayede oyunun performansı ve deneyim düzeyi iyileştirilebilir.

cs go baslatma secenekleri hangi kod ne ise yarar2

Cs Go Çalıştırma Seçenekleri Kodları

Cs Go Çalıştırma Seçenekleri Kodları

Başlatma seçenekleri ve fps arttırma kapsamında kullanılabilecek kodları aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • -novid: Oyun başlarken çıkmakta olan Valve’nin CS:GO introsu, bu kod ile birlikte kaldırılacaktır.
 • -console: Bu kod ile birlikte oyun açıldığında konsol otomatik bir şekilde açılacaktır. 
 • -high: Oyunu yüksek öncelikli modda başlatacak olan bu kod, düşük donanım özelliklerine sahip cihazlarda daha az gecikme ve daha fazla fps alınmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle pek çok oyuncu bu kodu kullanmaktadır. 
 • -refresh “değer”, -freq “değer”, -refreshrate “değer”: Üç komut da temelde aynı şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur. CS GO başlatma seçenekleri 2021 kapsamında yer alan bu kod, monitörün belirli bir hızda çalışmasını mümkün kılmaktadır. Monitörlerinizin maksimum yenileme süresinin 60’dan fazla olmasının mantıklı olduğunu ifade edebiliriz.
 • -full, -fullscreen: Bu kod, oyunun tam ekran modunda çalışmasını olanaklı hale getirir. 
 • -threads “çekirdek sayısı/threads”: Eğer cihazınız 4 ya da daha fazla çekirdeği olan bir işlemciye sahipse eğer, çeşitli eklemeler yapabilirsiniz. Bu kodun cihazın performansını arttıracağını söylemek olanaklıdır.
 • -window, -windowed, -sw, -startwindowed: Dört komut da temelde aynı işlevi görmekte olup bu kodlarla birlikte oyunu pencereli modda çalıştırmaya zorlayabilirsiniz. 
 • -noborder: Window’un, oyun pencereli modda çalışması durumunda pencerenin etrafına koyduğu kenarlık, bu komut ile birlikte kaldırılır. 
 • -w “genişlik” -h “yükseklik”: Belirlenen çözünürlükte oyunu başlatmaya sağlayan bu kod oyuncuların bir kısmı tarafından tercih edilir.
 • -x “yatay konum”, -y “dikey konum”: Eğer oyunu -noborder komutu ile çalıştırırsanız pencereyi hareket ettirmeniz mümkün değildir. Pencere ekranın ortasına sıkışmakta olup bu durum pek çok zorluğu beraberinde getirmektedir. CS GO başlatma seçenekleri 2021 kapsamında yer alan bu kod, pencerenin konumunu ayarlamanıza yardımcı olur.
 • -language english: Cs Go’nun İngilizce dilinde kullanılmasını bu kod mümkün hale getirir.
 • -lv: Bu kod ile birlikte oyunda ölen adamlardan kan gelmez, aynı zamanda modellerin yalnızca ellerini havaya kaldırmasını mümkün kılar.
 • -noforcemspd, -noforcemparms, -noforcemaccel: Oyun bağlamında bir etkisi bulunmayan bu kod oyuncuların birçoğu tarafından tercih edilmemektedir.
 • -nod3d9ex1: Bu kod, daha hızlı bir şekilde ALT+TAB yapmanızı olanaklı hale getirir.
 • -nojoy: Bu kod, genel olarak önerilen kodlardan biri olarak bilinir. Bu kodla joystick desteğini kaldırmış olursunuz.
 • +cl_forcepreload 1: Haritaları önceden yükleyebilir ve fps’yi arttırabilirsiniz. 


Yukarıdaki komutların her biri, CS:GO başlangıç kodları olarak bilinmekte ve pek çok oyuncu bu kodların büyük bir kısmını kullanarak oyunda aktif bir şekilde bulunma şansı elde etmektedir. 

Cs Go Bilinmeyen Çalıştırma Seçenekleri

Cs Go çalıştırma seçenekleri, oyunun performansını arttırmak ve düşürmek için kullanılan komutlardır. Bu seçenekler, oyunu başlatırken eklenebilir ve oyunun çalışışını etkileyebilir. Örneğin, “novid” kodu oyun başlarken çıkan Valve’nin introsu kaldırır, “high” kodu düşük donanımlı cihazlarda daha az gecikme ve daha fazla fps sağlar ve “full” veya “fullscreen” kodları oyunun tam ekran modunda çalışmasını sağlar. CS Go bilinmeyen çalıştırma seçenekleri de vardır ve bunlar arasında “limitvsconst”, “r_emulate_g”, “forcenovsync”, “cl_forcepreload 1” ve “mat_disable_fancy_blending 1” gibi kodlar yer almaktadır. Bu kodların hepsi fps arttırma amaçlı kullanılabilir ancak bazılarının performansı azaltabileceği de unutulmamalıdır.

Önerilen CS GO Başlatma Seçenekleri 2023

Herkes İçin

-tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy

FPS Artışı Sağlamak İsteyenler İçin

+fps_max 0 -nojoy -high -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0

CS:GO Nedir?

CS:GO, yani Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı), 2012 yılında çıkmış bir FPS (First Person Shooter) oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan şirket Valve’dir ve oyunu Steam platformu üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. CS:GO, ilk olarak Half-Life modu olarak yayınlandı ve Valve tarafından satın alındıktan sonra CS:S (CS:Source) olarak yeniden piyasaya sürüldü. Ancak, Source motoru kullanılarak yapılan oyun pek sevilmedi ve Valve tarafından oyunun üstüne düşülmedi. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya karar verdiler ve sonunda CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında sevilmedi, ancak Valve tarafından yapılan Topluluk Pazarı sayesinde oyuncular kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve oyun bir anda popüler hale geldi. Oyun, ayrıca oyuncuların kendi deneyimlerinde diğer oyuncular ile oynayabildiği özelliğine sahiptir ve bu sayede, oyun günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girdi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments