takip et takip et takip et
Gündem

6 Temmuz 2020 - 395 Okunma

ÇÖP KOVALARI GİTTİ, ATIK TOPLAMA KUTULARI GELDİ

Abone Ol

Geri dönüşüme tam destek veren Zile Belediyesi’nde oda ve ofislerde bulunan masa altı çöp kovaları kalktı, yerlerine koridorlara atık toplama kutuları geldi.

Yaptığı geri dönüşüm çalışmalarını bir adım daha ileriye götüren Zile Belediyesi, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi’ne katkılarını artırıyor. Bu çalışmalar kapsamında Zile Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, geri dönüşebilen atıkların kaynağında ayrı toplanması çalışmalarını ilçe genelinde yaygınlaştırıyor. Başlatılan yeni uygulamayla Zile Belediyesi ana hizmet binasındaki oda ve ofislerde bulunan masa altı çöp kovaları kaldırıldı, yerlerine koridorlara geri dönüşebilir atıklar için toplama kutuları yerleştirildi. Tüm atıkların kaynağında ayrışmasını sağlayan Zile Belediyesi’nde her katta; kağıt-karton, plastik, cam ve metal atıklar ile evsel nitelikli diğer atıklar için kutular yerleştirildi. Elektronik atık, bitkisel atık yağ, plastik kapak, atık floresan ve atık pil kutuların da yer aldığı sıfır atık toplama noktaları oluşturuldu. Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, uygulama hakkında tüm personele bilgilendirme yazısı ileterek, uygulamaya uyulmasını rica etti. Zile Belediyesi, her ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sıfır atık projesine ait raporlama yapacak.


" ÇÖP KOVALARI GİTTİ, ATIK TOPLAMA KUTULARI GELDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇÖP KOVALARI GİTTİ, ATIK TOPLAMA KUTULARI GELDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇÖP KOVALARI GİTTİ, ATIK TOPLAMA KUTULARI GELDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku