takip et takip et takip et
Manşet

28 Ağustos 2019 - 447 Okunma

ÇÖP KAMYONUNDAKİ KÖPEĞE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Abone Ol

Reşadiye Belediyesi tarafından “köpekleri ölüme götürüyorlar” başlığıyla sosyal medyaya yayılan çöp kamyonundaki yavru köpek görüntüsüne ilişkin açıklama yapıldı.

Reşadiye Belediyesi tarafından “köpekleri ölüme götürüyorlar” başlığıyla sosyal medyaya yayılan çöp kamyonundaki yavru köpek görüntüsüne ilişkin açıklama yapıldı.

Reşadiye Belediyesine ait çöp aracının arkasında yavru bir köpeği görüntüleyen vatandaş sosyal medyada bu görüntüleri paylaştı. Görüntüler “köpekleri ölüme götürüyorlar” başlığıyla hızla yayılınca Reşadiye Belediyesinden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada paylaşımların asılsız olduğunu ifade edilirken Belediyeyi hedef alan paylaşımlarla ilgili gerekli yasal başvuruların yapılacağı belirtilirdi.

Reşadiye Belediyesinden yapılan açıklama şöyle oldu:

“Sosyal medya aracılığı ile belediyemize ait çöp aracının arka tarafında bir yavru köpek görüntülenmiştir. Çöp döküm sahasında farkına varılan yavru köpek belediyemizin görevlileri tarafından koruma altına alınmıştır. Konunun sosyal medyadan duyulmasının hemen sonrasında Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yılmaz, temizlik personellerini arayarak gerekli bilgileri almıştır.

Yavru köpeğin çöp kamyonuna nasıl çıktığı konusunda incelemelerimiz devam etmektedir. Bu olayda köpeğin çöp kokusundan dolayı kendisi çıkmış olabileceği gibi bazı kişi veya kişilerce de konulmuş olacağı göz önüne alınacaktır.

Belediyemizin sokak hayvanları üzerinde yaptığı sağlık çalışmaları, öncelikli olarak hayvan sağlığı, insan ve çevre sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yılmaz bu konuda gereken önem ve hassasiyeti göstermektedir.

Sosyal medyaya servis edilen ve Belediyemizi hedef alan paylaşımlarda ki “köpekleri ölüme götürüyorlar” gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu olan köpek yavrusu olay yerinde belediyemiz ekiplerince fark edilmiş olup koruma altına alınarak, Belediyemiz veterineri tarafından gerekli sağlık kontrolünden geçirilmiş, daha sonra özel bir veterinerde muayenesi, parazit ilaçlaması ve aşıları yapılarak hayvan sever bir vatandaşımız tarafından sahiplenilmiştir.

Bu olayın takipçisi olunacağını, ihmal ve kusuru olanlar hakkında gerekli soruşturmalar yapılarak idari ve hukuki işlem başlatılacağını ve aynı zamanda da asılsız iddialar ile kamuoyunu yanlış bilgilendirenler hakkında da yasal işlemlerin başlatılacağını buradan ifade etmek istiyoruz.”


" ÇÖP KAMYONUNDAKİ KÖPEĞE İLİŞKİN AÇIKLAMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇÖP KAMYONUNDAKİ KÖPEĞE İLİŞKİN AÇIKLAMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇÖP KAMYONUNDAKİ KÖPEĞE İLİŞKİN AÇIKLAMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku