takip et takip et takip et
Gündem

26 Aralık 2019 - 445 Okunma

ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2019 Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salon’unda gerçekleştirilen toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik yürütülen çalışmalar ve hizmetler, aile eğitim programı, koruyucu aile ve evlat edindirme ile ilgili bilgiler verildi. 2019 yılının gündem maddelerinin görüşülerek değerlendirildiği toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, çocuk koruma koordinasyon kurulu toplantılarının tüm ilçelerde yapılmasını istedi.

“Çocuklarımızın Her Zaman Yanlarındayız”

Milli Eğitim Müdürlüğünce kendilerine bağlı okullarda çalışan personellerine ve velilere uygulanacak olan Çocuğuma Dokunma projesinin tüm Tokat’ta uygulanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızı önemsiyorum. Okul servisleri ve taşımalı öğrencilerimizin yemekleri denetlensin. Çocukların göz, kulak, ortopedik taramaları ve un, tuz ve şekeri dengeli kullanımları konusunda çalışmaların takipçisi olacağım. Güzel işler yapılıyor. Bu güzel işleri yapmaya devam edeceğiz. Bir çocuğumuzun bir sorununu, sıkıntısını çözmek bile bizim için çok önemli.” dedi.

Çocuklara sahip çıkılmasını önemsediğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz güzel işler yapıyor. Bu işlerin aksamadan yürütülmesini önemsiyorum.” dedi. Engelli çocukları, anne ve babası kronik hasta olan çocukları, şehit ve gazi ailelerinin çocuklarını, yetim ve öksüz çocukları titizlikle takip edilmesini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilip, ihtiyaçlarının giderilmesini istedi.

Çocuk evlerinde ve çocuk sitelerinde kalan çocukların Spor Tokat ve Kitap Tokat projeleri kapsamında yürütülen çalışmalara etkin katılımlarını önemsediğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Alacağımız kararlar birçok insanın hayatını ilgilendiriyor. Yapacağımız işlerle onların hayatlarına dokunmamız lazım.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Gödekmerdan, Yüksel Ünal, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Vekili Musa Bozkurt, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.


" ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇOCUK KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku