takip et takip et takip et
Gündem

22 Kasım 2019 - 388 Okunma

ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLAR BROŞÜR DAĞITTI

...

Tokat’ta, İHH öncülüğünde düzenlenen etkinlikte bir araya gelen çocuklar, “Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında bilgilendirici broşür dağıttı.

İHH çocuk ekibi üyeleriyle Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara broşür dağıtan çocuklar, çocuk haklarına dikkat çekmeye çalıştı.

Etkinlikle ilgili yapılan açıklamada 20 Kasım 1989’da kabul edilen Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile dünyadaki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu hakların korunması ve her türlü istismara, ihmale karşı dokunulmazlığının amaçlandığı ancak bugün insanlığın bu standartları sağlamaktan uzak olduğunu ifade edildi.

Çocukların korunmasına ilişkin yasaların uygulanmasının, dünya toplumlarının sağlıklı ve nitelikli bir geleceğe sahip olması açısından önem taşıdığı vurgulandı.


" ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLAR BROŞÜR DAĞITTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLAR BROŞÜR DAĞITTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNDE ÇOCUKLAR BROŞÜR DAĞITTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku