Dolar 33,1952 -0.11%
Euro 36,0226 -0.6%
Gram Altın 2.549,54 -1,98%
Çeyrek Altın 4.258,00 -1,32%
Yarım Altın 8.508,00 -1,32%
Tam Altın 16.929,98 -1,91%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Çiftlik Köyü, Cumhuriyet Coşkusunu Vali Numan Hatipoğlu ve Öğrencilerle Birlikte Yeniden Yaşadı

Çiftlik Köyü, Cumhuriyet Coşkusunu Vali Numan Hatipoğlu ve Öğrencilerle Birlikte Yeniden Yaşadı

ABONE OL
30 Ekim 2023, 23:50:04
Vali Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, Zile’nin Çiftlik köyünü öğrencilerle birlikte ziyaret ederek Cumhuriyet coşkusunu yaşadılar.
Zile ilçesine bağlı Çiftlik köyünde Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusu farklı bir şekilde yaşanmıştı. Köyde hane halkının azlığı ve çocuk nüfusun olmayışı nedeniyle köy halkı tarafından düzenlenen 100. yıl kutlamalarında köy sakini teyzeler ilkokulda ezberledikleri şiirleri şuanda boş olan Çiftlik Köyü İlkokulu’nun önünde okumuş, bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile çektiği görüntüler gündem olmuştu.
Vali Numan Hatipoğlu, eşi Ayfer Hatipoğlu ve bir gurup öğrenci ile Çiftlik Köyü’nü ziyaret ederek Cumhuriyet coşkusunu bu kez de öğrencilerin okuduğu şiirler ve marşlarla köy sakinlerine yeniden yaşattı.
Köy okulunun girişinde düzenlenen etkinlikte ellerinde Türk Bayrakları ile öğrencilerin şiir ve şarkılarına eşlik eden Çiftlik Köyü sakinleri Vali Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu’na bu anlamlı ziyaret ve coşku nedeniyle teşekkür ettiler.
Köy sakinleri ile birlikte Ölürüm Türkiyem türküsünü seslendiren ve duygu dolu anlar yaşayan Vali Numan Hatipoğlu, “Ben yaklaşık 26 yıldır Cumhuriyet Bayramlarında kutluyorum ilçelerimizde, köylerimde. Şimdiye kadarki en anlamlı bayramlardan birini de burada sizlerle birlikte ifa ediyoruz. Anadolu’nun ücra bir kasabasından yetişmiş birisi olarak benim anam, bacım, ablam, teyzelerim halalarım hemen hemen aynı sizler gibi buraya yakın bir mesafede. Cumhuriyet nedir dediğimizde dün bunun cevabını verirken de aynı şeyi ifade etmiştim. Buralardan çıkıp gidip bir yerlerde olmak, hizmet etmek. Bugün aynı zamanda şunu da hissettim burada. Yaklaşık 30 yıldır devlet memuru olarak ülkemizin değişik yerlerinde hizmet ettim. Bu hizmetin hülasasını burada birlikte sizlerle birlikte Çiftlik Köy sakinleriyle birlikte geçiriyoruz. Çünkü Cumhuriyet idealinin en ücra köylerimizde bile nasıl neşet ettiğini, nasıl geliştiğini aynı zamanda bizlere neler kazandırdığını bizzat sizlerle birlikte yaşadık. Sizlerle gurur duyuyorum demek yanlış. Ben tabirle sizlerin evladı olmakla gurur duyduğumu ifade ediyorum. Bu aziz milletin evladı olmakla gurur duyduğumu ifade ediyorum. Yine bir başka hususu daha ifade edeyim.
Yine bir başka hususu da ifade edeyim. Anadolu’da bir başka şiirde geçiyor. Yediyordu Elif kağnısını,Kara geceden geceden.Sankim elif elif uzuyordu, inceliyordu, Uzak cephelerin acısıydı gıcırtılar, İnliyordu dağın ardı, yasla,Her bir heceden heceden.” diyerek Elif’i anlatıyordu. Yani Kurtuluş Savaşına merm’i taşıyan Elif’i,  Şerife bacıyı. Evladının donması pahasına o mermilerin üstünü örtmüş ıslanmasın diye İstiklal Savaşı’na mermi taşıyan. Nene hatunları gördük bu coğrafyada yine Kara Fatmaları İstiklal Savaşını yapan o ruhu burada bir kez daha gördüm. Allah bu milleti dara düşürmesin. Dara düşürdüğünde buradaki ablalarımızın buradaki amcalarımızın, ağbilerimizin, teyzelerimizin nasıl içlerinde müthiş bir cevher ile darakaldığında bu ülke, yetişeceğini bir kez daha gösteriyor. Allahbu millete bir devlete zeval vermesin diyorum. Sizler gerçekten bana bambaşka duyguları yaşattınız. Emeklilerinize, yüreklerinize sağlık.” dedi
Köy Halkına Müjde
Vali Numan Hatipoğlu, köy halkına bir müjde verdi. Atıl durumda olan okulun Köy Yaşam Merkezi’ne dönüştürüleceğini söyleyen Vali Hatipoğlu,   “Sizlerin daha uygun bir ortamda bir araya geleceği yer haline getiririz burayı.” diye konuştu.
Vali Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, Çiftlik Köyü halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Programa Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir de katıldı.

Çiftlik Köyü, Cumhuriyet Coşkusunu Vali Numan Hatipoğlu ve Öğrencilerle Birlikte Yeniden Yaşadı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

DİKKAT!  Tokat İl Emniyet Müdürlüğünden 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Düzenledi

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı