Dolar 27,5707 0.47%
Euro 29,0040 0.76%
Gram Altın 1.618,92 0,34%
Çeyrek Altın 2.762,00 0,11%
Yarım Altın 5.523,00 0,09%
Tam Altın 10.935,59 0,34%
CHP toplantısındaki gerginlik kulislere düştü! İmamoğlu’ndan “Genel Başkanlığa devam ederseniz yerel seçimde ben yokum” resti

CHP toplantısındaki gerginlik kulislere düştü! İmamoğlu’ndan “Genel Başkanlığa devam ederseniz yerel seçimde ben yokum” resti

ABONE OL
22 Temmuz 2023, 21:45:44

CHP’li üst düzey isimlerle gizli bir toplantı gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile Belediye Başkanları Toplantısı’nda yüz yüze geldi. Ancak toplantı sırasında gergin anlar yaşandığı iddiaları ortaya atıldı. Kulis bilgilerine göre, İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na “Eğer genel başkanlık görevine devam ederseniz, yerel seçimlerde ben yokum” dediği belirtildi. CHP’li Ahmet Akın’ın “Konuşmanızı toparlayın” şeklinde müdahale etmesi üzerine ise İmamoğlu’nun “Toparlayamam, dinleyeceksin” yanıtını verdiği ifade edildi.

“GİZLİ TOPLANTI” KRİZİNİN ARDINDAN İLK GÖRÜŞME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı adayı olarak katıldığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden yenik ayrılmasının ardından ana muhalefet partisinde değişim havası esmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu değişimin öncüsü oldu. Son günlerde CHP’nin üst düzey isimleriyle gerçekleştirdiği online ve gizli toplantının görüntüleri sızdırılan İmamoğlu, krizin ardından ilk kez Belediye Başkanları Toplantısı’nda Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

“GENEL BAŞKANLIĞA DEVAM EDERSENİZ YEREL SEÇİMLERDE BEN YOKUM”

Toplantıda büyük bir ilgiyle İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun arasına dikkatler çekilirken, iki isim birbirlerine el sıkıştı. CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık 4 saat 10 dakika boyunca süren toplantıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Yalçın Bayer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, toplantıda gergin anların yaşandığını ve İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na rest çektiğini ileri sürdü. Bayer, şu ifadeleri kullandı: “Bugün CHP Belediye Başkanları toplantısında konuşan İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na ‘Eğer genel başkanlığa devam ederseniz, yerel seçimlerde ben yokum’ demiş. Bunun üzerine Ahmet Akın, İmamoğlu’na ‘Konuşmanızı toparlayın’ dediğinde, “Toparlayamam, dinleyeceksiniz” şeklinde karşılık vermiş. Bu durum oldukça üzücü.”

CHP toplantısındaki gerginlik kulislere düştü! İmamoğlu'ndan

“SENDE PARTİ RUHU YOK, DAHA YENİSİN”

CHP toplantısındaki gerginlik kulislere düştü! İmamoğlu'ndan

Yalçın Bayer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile yaşadığı tartışmaya dikkat çekerek şunları paylaştı: “CHP belediye başkanları toplantısında bir olay daha yaşandı. İmamoğlu, Kerimoğlu ile oldukça sert bir tartışma içerisine girmiştir. Kerimoğlu’na, ‘Parti ruhunu taşımıyorsun, daha yenisin’ şeklinde bir yanıt vermiştir. CHP için hayal kırıklığı yaratıcı bu duruma büyük abiler hemen müdahale etmelidir.”

DİKKAT!  TOKATLILARDAN KAMPANYAYA DESTEK TALEBİ
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments