takip et takip et takip et
Gündem

7 Ocak 2021 - 290 Okunma

Chandler Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi için Gereken Bilgiler

Abone Ol

Chandler ceviz fidanı bakımı ve yetiştirilmesi oldukça pratik olan ve her bölgeye rahatlıkla uyum sağlayabilen bir türüdür. Chandler ceviz fidanını Güneş Fidancılık’tan güvenle satın alabilir bahçe kurabilirsiniz.

Chandler Ceviz Fidanı Bakımı

Chandler ceviz fidanı bakımı oldukça pratik olan yalnızca birkaç teknik bilgiye dikkat edilmesi gereken bir fidan türüdür. Ülkemizde 1200 rakıma dikilebilen bu fidanı büyütmek istiyorsanız, bakımı konusunda detaylı bilgiye sahip olabilmek için sizlere harika bir kaynak web sitesi olan www.chandlercevizfidani.com.tr adresini öneriyoruz… Ancak biz size yine yazımızda bilgi amaçlı özet anlatıyoruz.

Chandler ceviz fidanı bakımı konusunda yapmanız gereken önemli işlemlerden biri, fidanın gövde kısmını su bazlı beyaz bir boya ile boyamaktır. Bu ağacı, güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Anı zamanda fidanı diktikten sonra budama işlemleri yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Bakımı konusunda ne kadar özenli davranırsanız, ağaçtan o kadar verim alabileceğinizi unutmayın. Chandler ceviz fidanı satın almak istiyorsanız, Güneş Fidancılık ile iletişime geçebilir ihtiyacınız kadar ceviz fidanını satın alabilirsiniz.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Her bölgede yetişebildiğinden dolayı ülkemizde yaygın olarak tercih edilen bir ceviz ağacı olan chandler ceviz fidanı, çetnır cevizi olarak ta bilinmektedir. Genellikle ticari amaçlı tercih edilen bu tür, oldukça verimlidir. Aynı zamanda don olaylarından etkilenmediğinden ve yerli fidanlara göre ortalama 20 gün sonra çiçek açtığından dolayı yüksek kesimlerde dahi rahatlıkla yetiştirilebilir. Bundan dolayı eğimli alanlar olmaksızın bu fidanı her yerde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Chandler ceviz fidanı yetiştirilmesi ve bakımı oldukça kolay ve pratik olan bir ağaç türüdür.


" Chandler Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi için Gereken Bilgiler konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Chandler Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi için Gereken Bilgiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Chandler Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi için Gereken Bilgiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku