takip et takip et takip et
Gündem

4 Aralık 2019 - 443 Okunma

ÇEVRELİ KASABASINDA ARAZİ TOPLULAŞTIRMASINDA SONA GELİNDİ

Abone Ol

Tokat DSİ Müdürü Ali Çetinkaya Almuslular Sohbet sofrasında yaptığı açıklamada Çevreli kasabasında arazi toplulaştırma işinde sona gelindiğini ve sulama sisteminin bittiğini açıkladı.

Her ayın son Cuma akşamı düzenlenen Almuslular Sohbet sofrasına Tokat DSİ Müdürü Ali Çetinkaya misafir oldu. Almuslular Sohbet sofrasında DSİ’nin Almus’a yaptığı yatırımlar ve yapacağı projeler konuşuldu.

Tokat’ta ikamet eden Almuslulardan oluşan gurup her ayın son cuma akşamı toplanarak Almus ve Almus’un problemlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuyor. Almuslular Sofrasına her toplantıda Tokat bürokrasisinden konuklar davet edilerek Almus’a ilişkin görüş alışverişinde bulunup talepler iletiliyor. Bu kapsamda Almuslular Sohbet Sofrasının bu ayki konuğu Tokat Devlet Su İşleri Müdürü Ali Çetinkaya oldu.

Almusluların misafiri olan Tokat DSİ Müdürü Ali Çetinkaya sorulan sorular üzerine yaptığı konuşmasında, “Çevreli kasabasında sulama sistemleri tamamlandı, arazi toplulaştırma çalışmalarımız yer teslimi safhasına geldi. Taşkın koruma ve sulama amaçlı bitirilmiş, halen devam eden ve hazırlık çalışmaları sürdürülen işlerimiz var, bunlar; Ataköy, Bağtaşı, Gibis, Bakımlı, Çamköy-Bağlıca, Çayönü, Gebeli, Gölgeli, Görümlü, Kolköy köylerinde dere ıslahları, yapıldı, bitirildi. Çilehane köyü taşkın ve Rusubat zararlarından korunması işimiz devam ediyor.

Raporları hazırlanmış olan taşkın koruma ve taşkın Rusubat işlerimiz; Ormandibi köyü Kadarak deresi ıslahı, Arısu tomara deresi taşkın kontrolü, Cihet köyü ve arazileri cihat deresi havzası taşkın ve rusubat kontrolü, Dikili köyü çorak dereleri taşkın koruma, Kınık kasabası Yuvaköy deresi havzası taşkın Rusubat kontrolü, Babaköy akça deresi ıslah çalışmalarımız. Ayrıca; Karadere ıslahı,Çiftlik köyü dere ıslahı, Sarıören köyü dere ıslahı, Ataköy-Çambulak dere ıslahı, Akarçay dere ıslahı, Oğulbeyi, Mescit, Çamköy-Budaklı dere, Dereköy dere ıslahı ile Almus merkez Çiçekli dere 2.kısım ve Bulanık dersi ıslahı ilk inceleme aşamasındadır. Akarçay sulama sistemlerinin ikmal inşaatı ise 2020 yılında ihale edilecektir. Ormandibi göleti için ise akım gözlem istasyonunda su ölçümleri bu yıl sonunda tamamlanacak.” dedi.

Almuslular Sohbet Sofrasına Avukat Nuri Karaca, Okul Müdürü Ömer Faruk Aybek ,Diş Hekimi Mehmet Ürkmez, İşadamı eski Ak Parti İl Başkanı Eşref Armağan, eski Tokat CHP İl Başkanı Dursun Aytaç, İşadamı siyasetçi Mustafa Çakır, Dr. Hasip Sapçı, Eczacı Mustafa Asrlan, İl Spor Şb.Md.Celal Yurdakul, Emekli Hastane yöneticisi Üzeyir Akti, eski Çevreli Belediyesi Başkanı Ercan Gürel, eski Kınık Belediyesi Başkanı Hacı Yusuf Geçene, İşadamı Fazlı Tazegül, İş adamı Yıldıray Yılmaz, Almus Belediyesi Fen işleri Müdürü Hasan Barış katıldı.


" ÇEVRELİ KASABASINDA ARAZİ TOPLULAŞTIRMASINDA SONA GELİNDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇEVRELİ KASABASINDA ARAZİ TOPLULAŞTIRMASINDA SONA GELİNDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇEVRELİ KASABASINDA ARAZİ TOPLULAŞTIRMASINDA SONA GELİNDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku