takip et takip et takip et
Spor

19 Ağustos 2019 - 102 Okunma

ÇEVRELİ BAŞPEHLİVANI RIZA YILDIRIM OLDU

  1. Hüseyin Akbaş Güreşlerinin başpehlivanlığını İlyas Yıldırım’ı yenen Rıza Yıldırım oldu.

Tokat’ın Almus ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Hüseyin Akbaş Karakucak güreşleri bu yıl da coşkulu bir şekilde yapıldı. Güreşin ağalığını 50 bin lira karşılığında Ahmet Akçan aldı.

Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal açılışta yaptığı konuşmada katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Sosyal herkesin kurban bayramını da kutladı ve “Ata sporumuz güreşe sayısız yiğit ve beraberinde başarılar kazandıran Çevreli Kasabamıza, pehlivanlarımız ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan Bakanımız Metin Gürdere’ye, milletvekilimiz Yücel Bulut’a ve misafirlerimize de teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerini kullandı.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar ortaya koymuş olduğu hizmetleri ile eserleri ile tecrübe abidesi gibi yolumuzu aydınlatan Metin Gürdere Bakanımıza, belediye başkanlarımıza, başkan adaylarımıza, siyasi parti temsilcilerimize, hemşerilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu vesile ile bugün gönlünü alıp buraya gelen bütün değerli hemşerilerimizin kurban bayramlarını kutluyorum. Nice böyle etkinlikler de buluşmak dileğiyle” dedi.

Almus denildiğinde, Çevreli denildiğinde çelik gibi bileğin çelik gibi yüreğin akla geldiğini ifade eden MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Bu özelliklerin yanında çelik gibi bir iman ve karakter vardır. Burayı vatan yaptığımız bütün değerlerimizi, değer yargılarımızı çelik gibi karakterin üzerine inşa ettik. Tek millet olduk, tek sancak altında birlikte yaşıyoruz. Bu güzeller güzelli diyarı bütün değerlere ile hep birlikte sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

Siyaseti bölünmek için değil, hizmet için kullanacaklarını ve şimdiye kadar bu şekilde hareket ettiklerini kaydeden Yücel Bulut, “Sevgi ve vicdanı hiçbir zaman bir tarafa bırakmayacağız. Siyaseti hizmet için kullanacağız, bölünmek için değil. Bizim siyasi anlayışımız budur. Gönlünü almış gelmiş hemşerilerimiz hangi partiden olursa olsun, sizi çok seviyoruz. Ailenizin ferdi olan bir milletvekiliniz var. Kapımız sonuna kadar açık ve açık olmaya da devam edecektir.Tokat sevdasında birleşeceğiz. Hepinizi çok sevdiğimi bir kez daha tekrar ederek bayramınızı tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

  1. Hüseyin Akbaş Karakucak Güreşleri etkinliğine, Eski Devlet Bakanı Metin Gürdere, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, TOKKON Başkanı Ahmet Yılmaz, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Ataköy Belediye Başkanı Servet Durmuş, Çat Belediye Başkanı Mustafa Coşar, Kınık Belediye Başkanı Güven Arslan, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, MHP’li il genel meclisi üyesi Ahmet Yılmaz, MHP Tokat Belediye Meclis Üyesi İlhan Köten ve diğer misafirler katıldı.

" ÇEVRELİ BAŞPEHLİVANI RIZA YILDIRIM OLDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇEVRELİ BAŞPEHLİVANI RIZA YILDIRIM OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇEVRELİ BAŞPEHLİVANI RIZA YILDIRIM OLDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku