takip et takip et takip et
Gündem

3 Temmuz 2020 - 900 Okunma

CENAZEYE VE NİŞANA KATILAN 75 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Abone Ol

Tokat’ta, cenaze ve nişan törenlerine katılan toplam 75 kişide koronavirüs tespit edildi. Kovid-19 testi pozitif çıkan vatandaşlar tedavi altına alındı.

Tokat merkeze bağlı Ulaş köyü Keller mezrasında, geçtiğimiz hafta düzenlenen cenaze törenine katılan bir kişi de koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine törene katılanlara Kovid -19 testi yapıldı. 60 kişinin testi pozitif çıktı. Geçen pazar günü de Pazar ilçesinde, aile arasında düzenlenen nişan törenine katılan 15 kişi de koronavirüs tespit edildi. Cenaze ile nişan törenlerine katıldıktan sonra testleri pozitif çıkan 75 kişi, Tokat Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Filyasyon ekiplerinin temaslıların tespiti yönünde çalışmaları sürerken, kentte daha önce İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti.

Gazi Osman Paşa Bulvarı üzerinde esnaf ziyareti yapan Tokat Valisi Ozan Balcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada sosyal mesafe, maske, kullanımı ve hijyen kurallarına uyulması yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.


" CENAZEYE VE NİŞANA KATILAN 75 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere CENAZEYE VE NİŞANA KATILAN 75 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda CENAZEYE VE NİŞANA KATILAN 75 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku