takip et takip et takip et
Gündem

11 Mart 2015 - 190 Okunma

Cemil Çağlar, Vicdan Hareketi’nin ilk konuğuydu

Abone Ol

Tokat Vicdan Hareketi, milletvekilliği seçimlerine doğru gidilirken, adayları tanımak, fikirlerini kamuoyuyla paylaşmak için etkinlikler yapmaya başladı.

İLK KONUK CEMİL ÇAĞLAR

            Yıllardır Tokat’ta sivil toplum örgütlerinde ortaya koyduğu çalışmalarla iz bırakan AK Parti Tokat Milletvekili Aday Adayı Cemil Çağlar, Vicdan Hareketi Derneği’nin “Adaylarla istişare” çağrısına ilk katılan kişi oldu.

            Geçtiğimiz günlerde Vicdan Hareketi Derneği tarafından yaklaşan Genel Seçimler öncesi aday adayları ile sivil toplum örgütleri arasında istişare çağrısına ilk cevap veren kişi olan AK Parti Tokat Milletvekili Aday Adayı Cemil Çağlar, dernek binasında kalabalık bir kitleyle bir araya geldi.

            Öğrencilik yıllarından itibaren bir davanın izinde olduğuna değinen Çağlar, sivil toplumculuğu çok iyi bildiğini ve toplumun en bağımsız ve düşüncesini en iyi ifade edebilen dinamiklerinin başında sivil toplum hareketlerinin geldiğini belirtti. Lise yıllarından itibaren başladığı faaliyetlerine üniversite yıllarında hız verdiğini vurgulayan Çağlar, özellikle İslamcı bir çizgide olduğunun da altını çizdi.

Özellikle 28 Şubat sürecinde oluşan baskı neticesinde büyük zorluklar yaşamalarına rağmen hiç yılmadığını ve ilkelerinden taviz vermediğini belirten Çağlar, AK Parti iktidarı ile toplumun ve devletin büyük bir sıçrama yaşadığını görerek AK Parti bünyesinde siyaset yapma gereği duyduğunu ifade etti. Aday Adaylığı sürecinde birçok ziyaret gerçekleştirerek kendisini ifade etmeye çalıştığına da değinen Çağlar, seçim sonrası meclise gidecek isim kim olursa olsun aynı çizgide desteklerini sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

            Yaklaşık iki saatlik konuşmasının ardından dinleyicilerin yoğun sorularını da yanıtlayan Çağlar, neden aday adayı olduğuna yönelik gelen soruya ise net cevap verdi: “Kendimi bildim bileli sivil toplumcuyum ve inandığım değerler için büyük mücadeleler verdim. Daha büyük hizmetlerde bulunmak için bu yola koyuldum. Allah takdir eder, partimiz ve hemşerilerimiz de teveccüh gösterir temsil hakkını bize verirlerse, şehrimiz ve ülkemiz için biz de bu yükü omuzlamak istiyoruz.”

 

 


" Cemil Çağlar, Vicdan Hareketi’nin ilk konuğuydu konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Cemil Çağlar, Vicdan Hareketi’nin ilk konuğuydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Cemil Çağlar, Vicdan Hareketi’nin ilk konuğuydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku