takip et takip et takip et
Artova

30 Ocak 2020 - 260 Okunma

ÇEKEREK HAVZASI İÇİN REHABİLİTASYON TOPLANTISI

Çekerek Havzası Rehabilitasyon Projeleri, Vali Sayın Dr. Ozan Balcı başkanlığında, gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Artova, Yeşilyurt, Sulusaray Kaymakamları ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

Çekerek Havzasında yer alan Artova, Yeşilyurt, Sulusaray ilçelerinde uygulanması planlanan projeler olan, Meraların ıslahı, Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme, Süt Sığırcılığı Geliştirme, Ahır Şartlarının İyileştirilmesi, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Çeşitlendirilmesi ve Bal Ormanlarının Kurulması, Mezbahane ve Kurban Kesim Yeri, İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması, Organik Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması, Toprak Analizi Bizden Üretim Sizden, Buğday, Arpa, Nohut Tarımında Verim ve Kalitenin Artırılması, Tıbbi Aromatik Bitki Üretiminin Yaygınlaştırılması ve İşleme Tesisi, Sera (Örtüaltı Üretim), Mantarı Üretimi, Sulu Tarım Alanlarının Artırılması, Sulama İçin Yenilenebilir Enerji kaynakları Kullanımı, Sel, Taşkın Kontrol, Erozyon Kontrol, Yaban Hayatın Desteklenmesi, Kadın Kooperatifi ile Birliklerinin Geliştirmesi Makine Ekipman Alımı ve Tesis Yapımı, İçme Suyu Altyapısının Geliştirilmesi, Personel ve Çiftçi Eğitimleri ve Fuar ve Teknik Geziler, Atık Su Arıtma Tesisi, Soğuk Hava Deposu Kurulumu, Patates ve Soğan Üretiminin Yaygınlaştırılması, Hayvan Rehabilitasyon ve Barınakları Merkezi ile ilgili bölgede yaşayan bireylere yeni iş sahaları sağlanarak ekonomik durumlarının iyileştirilmesi için yapılan projeler ele alınarak yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda yaptığı değerlendirmede, üretimin ve üreticinin dostu olduğunu ifade ederek bölgede yaşayan vatandaşların ekonomik durumlarının iyileştirilmesi, üretimin artması için çalışmalar yapıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı “Köylümüzün, çiftçimizin ve üreticimizin tarımsal ve hayvansal üretimlerinin desteklenmesi, üretimin artırılması için, hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.

“Tokat’ın Çiftçisine ve Üreticisine Destek Vereceğiz”

Üretimi önemsediğini ve çaba harcayan herkese destek verip yüreklendireceğini belirten Vali Ozan Balcı, “Çiftçinin derdini derdimiz olarak görüyoruz. Çitçimizi, köylümüzü, üretimi ve üreticiyi seviyoruz. Tokat tarım ve hayvancılık memleketi. Çiftçimize destek vermek, memlekete ve millete destek vermektir.” dedi.

Tokat’ın tarımına destek olacak, hayvancılığı geliştirecek köylüyü ve çiftçileri zenginleştirecek projelere her zaman destek olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın tarımda parlayan bir yıldız olması için emek veren ve projeleri hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür etti.


" ÇEKEREK HAVZASI İÇİN REHABİLİTASYON TOPLANTISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇEKEREK HAVZASI İÇİN REHABİLİTASYON TOPLANTISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇEKEREK HAVZASI İÇİN REHABİLİTASYON TOPLANTISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku