Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439045 -0.9053%
Ethereum 31101 0.61872%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

ABONE OL
10 Ocak 2022, 16:34:23

Çamaşır suyu temizlikte kadınların maalesef vazgeçilmez bir kabusudur. Hem çok hijyen sağlar her alanı antibakteriyel derinlemesine temizler hemde biraz zarar verebilir. Özellikle kokusu ne kadar güzelde olsa zehirleme özelliğine sahiptir. Çamaşırlara değdiği an en büyük kabusunuz haline gelmektedir. Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorusu her kadının başına gelip cevabını bulamadığı tek sorudur. Birçok alternatif olsa da üzgünüzki çamaşır suyu lekesi çıkmaz. Kuru temizlemecilerde boyatarak eskisinden yeni hale getirebilirsiniz ya da eski usül ev yöntemleri ile çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu yöntemler nelerdir, beraber inceleyim.

Sirke Yöntemi

Bu noktada en çok sirke kullanılmaktadır. Çünkü çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabına en iyi yanıt sirkedir. Sirke yöntemi;

  • Kabartma tozu ya da sodyum tiyosülfat gibi maddeleri nötrleştirici bir malzeme muhakkak kullanmalısınız. Çünkü çamaşır suyu üzerine direk sirke uygulamak zehirleyici etkiye sahiptir.
  • 1 yemek kaşığı damıtılmış beyaz sirkeyi 1 bardak suya dökün ve karıştırın
  • Bu bölgeyi temiz bez ya da pamuk ile silin
  • Daha sonra biraz bekleyin ve durulayın, kurumaya bırakın.

Alkol Yöntemi

Şeffaf alkol sayesinde çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorusundan kurtulabilirsiniz. Polyester kumaş harici diğer kumaşlarda etki etmektedir;

  • Kabartma tozu dökerek çamaşır suyu etkisinin azalmasını sağlayın.
  • Alkolü azar azar bölgeye dökün ve pamuklu çubuk ile yavaş yavaş ovalayın.
  • Beyaz nokta tamamen renklendiği zaman soğuk su ile yıkayın
  • Kokudan arınması için makineye atıp yıkatın ve kurumaya bırakın.

Elbette ki çamaşır suyu lekesinin etkili bir düzeyde temizlenmesi gündeme geldiği zaman karşımıza son derece pratik yöntemler çıkar. Bununla birlikte söz konusu hizmetlerin üst düzeyde bir çalışma alanına sahip olduğunu ifade etmek de mümkün olacaktır. Siz de https://lifetemizlik.com/camasir-suyu-lekesi-nasil-cikar/ sayfasından profesyonel bir destek alabilirsiniz!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments