takip et takip et takip et
Gündem

2 Aralık 2010 - 11 Okunma

Çağlar: “SEÇİM BİTTİ, SIRA YENİ ANAYASA’DA”

Abone Ol

Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanı Cemil Çağlar, 12 Haziran seçimlerini değerlendiren bir açıklama yaptı. Başkan Çağlar’ın açıklamasında yeni Anayasa çağrısı vardı.


            Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanı Cemil Çağlar’ın açıklaması şu şekilde oldu:


“24. Dönem TBMM seçimleri tamamlanmış, halkımız iradesini ortaya koymuştur. 12 Haziran milletvekilli seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Seçimde kazanan demokrasimiz ve ülkemiz olmuştur. Demokrasinin çıtası yükselmiştir. Olaysız, huzur içinde bir seçim gerçekleşmiştir.


Milletimiz tercihini yapmış, seçtiği vekillerini TBMM’ye göndermiş, verdikleri sözü tutmalarını beklemektedir. Siyasi partilerimiz de, seçim sürecinde vaatlerinin dışında söyledikleri sözleri unutarak, vaatlerini gerçekleştirmek için çalışmalıdır. Sandıktan temsil gücü yüksek, yeni anayasaya meşruiyet sağlayacak bir meclis çıkmıştır.


Sandığa giderek vekillerini seçen halkımız, şimdi kendisine verilen sözlerin tutulmasını beklemektedir. Bu meclisin ilk görevi, meşruiyet debisi yüksek bir anayasa yapmak olmalıdır. Bütün partilerin ortak vaadi Yeni Anayasa olmuştur. Bütün partiler, meydanlarda yeni anayasa vaat etmiş ve önemine dikkat çekmiştir. Yeni yasama döneminde, öncelik anayasaya verilmeli, toplumun beklentileri karşılanmalıdır. Milletimiz demokratikleşmeyi, hak ve özgürlüklerin genişlemesini acilen beklemektedir. Bu yöndeki talep, ilk olarak 12 Eylül’de yapılan referandumda, halkın yüzde 58’le ‘evet’ demesiyle ortaya çıkmıştır.


Bölgesinde lider ülke olma yolunda ilerleyen Türkiye, bu fırsatları iyi değerlendirmeli, istikrar ve büyümesinden taviz vermemelidir.


İktidar partisi, seçim sürecinde meydanlarda yaşananları unutarak, toplumun tamamını kucaklamalıdır. Yeni anayasa hazırlanmasında bütün görüşleri dikkate almalı, toplumun endişelerini gidermelidir. İktidar kuşatıcı olmalı, ötekileştirmemelidir.


Muhalefet partileri de seçim sürecinde yaşananları geride bırakmalı, Türkiye’nin geleceği için sorumlu davranmalıdır. Yeni anayasa çalışmalarına destek olmalı, demokrasi, hak ve özgürlüklerden yana taraf olmalıdır. Demokrasi dışı eylem ve söylemlere iktidar-muhalefet el ele güç birliği içinde cevap vermelidir.”


" Çağlar: “SEÇİM BİTTİ, SIRA YENİ ANAYASA’DA” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Çağlar: “SEÇİM BİTTİ, SIRA YENİ ANAYASA’DA” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Çağlar: “SEÇİM BİTTİ, SIRA YENİ ANAYASA’DA” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku