Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.220,26 -0,04%
Çeyrek Altın 2.039,00 0,20%
Yarım Altın 4.076,00 0,15%
Tam Altın 8.100,90 0,98%
BÜYÜK ZAFERİN 98’İNCİ YILI

BÜYÜK ZAFERİN 98’İNCİ YILI

ABONE OL
31 Ağustos 2020, 10:35:36
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi, Tokat’ta da kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Tokat’ta tören düzenlendi. Törenin ardından protokol mensupları Şehitlik ziyaretinde bulundu

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı P. Albay Ayhan Ocak ve Belediye Başkan Vekili Havva Sabuncuoğlu’nun Atatürk Anıtı önüne çelenk sunmasıyla başladı.

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajı okundu.

tokat toren

Mesajda, “Bugün, milletçe ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizle birlikte Büyük Zafer’in 98. yıl dönümüne kavuşmanın heyecanı içindeyiz. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır. 30 Ağustos zaferiyle bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine yeniden çıkışının ilanıdır. Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi bugün de devam etmektedir. Doğu Akdeniz’den ülkemizi dışlamaya çalışanlarla, bir asır önce vatanımızı işgale yeltenenlerin aynı müstevliler olması elbette tesadüf değildir. Milletimiz nasıl yokluk ve imkânsızlığa rağmen kurtuluş mücadelesini zafere taşımışsa, bugün de Mavi Vatan’daki Sevr heveslerini ve hamlelerini boşa çıkarmakta asla tereddüt göstermeyecektir. Bu husustaki irademizden ve zafere olan sarsılmaz inancımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum. Bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” ifadeleri yer aldı.

Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

tokat toren6

ERENLER ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Erenler Şehitliğini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, ülkemizin birliği,  bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakarak, rahmet ve minnetle andıkları şehitlerimizin ruhuna dua etti.

Düzenlenen törenlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, protokol mensupları, şehit aileleri ve gazi dernekleri katıldı.

tokat.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments