takip et takip et takip et
Gündem

11 Eylül 2019 - 648 Okunma

BUTİK OTEL OLACAK İLK TARİHİ ESER: YAZMACILAR HANI

Abone Ol

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, butik otele dönüşümü devam eden Yazmacılar Hanı'nın Turizmci Seyit Ali Kindan ile birlikte ziyaret etti.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, butik otele dönüşümü devam eden Yazmacılar Hanı’nın Turizmci Seyit Ali Kindan ile birlikte ziyaret etti.

İşletmeci Özkan Gündüz ile birlikte hanı gezen Başkan Çelik, Yazmacılar Hanı’nın kentte tarihi otel ve butik konseptine dönüşecek ilk eser olacağını söyledi. Başkan Çelik, “Tokat olarak hep tarihi eser varlığının çok yoğun olduğundan bahsediyoruz. Tarihi birikimi çok yüksek bir şehir olduğumuzu iddia ediyoruz. 900 adımda 9 yüzyıllık tarih gibi hedefle bunu ima etmeye çalıştık ama maalesef tarihi eserlerimizi, hanlarımızı, konaklarımızı şuana kadar turizme kazandıramamıştık. Bu anlamda Yazmacılar Hanı ilk tarihi otel ve butik konseptine dönüşecek ilk eserimiz olacak. Bunun için de buraya çok önem veriyoruz. Bugün de burayı gezdik. Gayet güzel çalışmalar yapılmış. Zannediyorum 1 ay sonra açılacak. Tabi Tokat turizme hazırlanıyor, turizmde değişime gelişime hazırlanıyor, turizmde hamle yapmaya çalışıyor. İşte yapısal değişikliklerle, bu tarz turizm altyapısı ile yeni bir takım çalışmaları organize ediyoruz” diye konuştu.


" BUTİK OTEL OLACAK İLK TARİHİ ESER: YAZMACILAR HANI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BUTİK OTEL OLACAK İLK TARİHİ ESER: YAZMACILAR HANI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BUTİK OTEL OLACAK İLK TARİHİ ESER: YAZMACILAR HANI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku