takip et takip et takip et
Günlük

17 Ocak 2020 - 316 Okunma

BU YIL HEDEF 6 MİLYON FİDAN

Orman Tokat projesi kapsamında bu yıl 6 milyon, önümüzdeki 5 yıl içinde ise 30 milyon fidan yetiştirme hedefleniyor

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Orman Tokat kapsamında yürütülen projeler ve çalışmalar değerlendirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda Orman Tokat kapsamında yürütülen projeler, faaliyetler ve işler kapsamında yapılanlar ve yapılacaklar ele alındı. Vali Dr. Ozan Balcı, Orman Tokat kapsamında yapılan çalışmaların önemine değinerek, Tokat’a ve Tokatlılara, çiftçilere gelir getirecek, ekonomik destek olacak projelerin yürütüldüğünü söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, Orman Tokat’ta bu yıl 6 milyon, önümüzdeki 5 yıl içinde ise hedefin 30 milyon fidan yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Bu yıl 100 bin kuşburnu, 10 bin karadut, 4 bin ıhlamur, 50 bin alıç, 10 bin salep, 10 bin sumak, 15 bin iğde, 10 bin civarında kızılcık, ayrıca mahlep, mürver, kayın mantarı yetiştirileceğini belirten Vali Dr. 60 bin ceviz fidanının yerel Niksar cevizi aşılanacağını kaydetti.

OKTAM karşısında bulunan fidanlıkta 60 bin ceviz fidanının yerel Niksar cevizi aşılanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, kendine has tadı, kokusu ve aroması olan Niksar cevizinin üretimini önemsediğini kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın ekonomisi için çalışıyoruz. Üreticinin, tarımın, çiftçinin dostuyuz. Bizim amacımız orman köylüsünü zenginleştirmek, çiftçiyi zenginleştirmek. Tokat’ımızın gelişmesi ve ilerlemesi; Tokatlı hemşehrilerimizin huzuru, refahı ve zenginleşmesi için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, yılgınlık göstermeden aşkla, şevkle çalışacağız.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ İl Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Fidanlık Şefi Salih Eraydın ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.


" BU YIL HEDEF 6 MİLYON FİDAN konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BU YIL HEDEF 6 MİLYON FİDAN ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BU YIL HEDEF 6 MİLYON FİDAN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku