Dolar 27,4835 0.11%
Euro 28,8922 0.15%
Gram Altın 1.605,26 -0,49%
Çeyrek Altın 2.733,00 -0,47%
Yarım Altın 5.467,00 -0,46%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
Bu kadarı fazla: Yapay zekalı Photoshop yok artık dedirtti!

Bu kadarı fazla: Yapay zekalı Photoshop yok artık dedirtti!

ABONE OL
23 Mayıs 2023, 00:51:08

Yapay Zeka İle Fotoğraf Düzenlemeye Yeni Bir Soluk: DragGAN

Yapay zeka ve Photoshop’un birleşimi olarak geliştirilen DragGAN, fotoğraf düzenlemenin yeni sınırlarını zorluyor. Henüz son kullanıcıya açılmamış olsa da, paylaşılan demo görüntüleriyle sosyal medyayı altüst etti.

DragGAN, kullanıcı dostu bir arayüz ile fotoğrafların hassas bir şekilde işlenebileceği yeni bir araç sunuyor. Kullanıcılar, bir görüntüde belirli noktaları ve alanları seçerek yüz ifadelerini, vücut konumlarını ve hatta yansımaları bile değiştirebiliyor.

Ayrıca DragGAN’ın dikkat çeken başarısı, yeni pikseller oluşturma kabiliyeti. Kullanıcılar, bir fotoğrafın tamamını değiştirmek yerine belirli alanları seçerek bölgesel değişiklikler yapabiliyorlar. Örneğin, köpeğin yüzünün görünmeyen tarafını oldukça başarılı bir şekilde oluşturabiliyorlar. Mevcut fotoğraf düzenleme araçlarında ise bu oldukça sınırlı bir kullanıma sahip.

Yeni yapay zeka projesi, fotoğraflardan son derece gerçekçi sonuçlar elde etmek için kullanılabilir. Ancak düzenlenen fotoğrafın gerçek olmadığını düşünürsek, bazı güvenlik endişelerine de yol açacak gibi duruyor.

DragGAN araştırma ekibi, henüz son kullanıcıya hitap eden bir araç bulunmadığını açıkladı. Ancak yapay zeka aracı geliştikçe, fotoğraf düzenlemeyi daha geniş bir kitleye yayacaklarına inanıyorlar.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

DİKKAT!  Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments