takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

4 Nisan 2013 - 09:41:31 - 8 Okunma

Bordo Beyazlılar Şen Döndü

İkinci yarının başından beri beklenmedik puanlar kaybeden Tokatspor, zor deplasmandan 3 puanla dönmeyi başardı.

Kızılcahamam deplasmanı Tokatspor için, zora soktuğu playoff’u kazanmak adına kırılma noktası olabilecek çok önemli bir maçtı. Yendiği taktirde önü bir hayli açılacak, yenilgi halinde play off iyice zora girecekti.

Tokatspor haftalardır yazdığımız yüreğini ortaya koyma işini bu maçta oldukça iyi yaptı, koştu, kora kor mücadele etti. Adam kovaladı, bloklar arası yardımlaşma üst düzeydeydi. Hata yapılmadı mı?

Muhakkak yapıldı, hata olmasa gol olmaz ancak Tokatspor her şeye rağmen mücadeleyi bırakmadı, yediğinin bir fazlasını attı ve maçı almayı bildi.

Tokatspor’un penaltısı doğruydu, hatta penaltı pozisyonundan önceki de net penaltıydı. Hakem ikincisini verdi. Kızılcahamam’ın penaltısı maçta hakemin en büyük hatasıydı çünkü Kızılcahamamlı futbolcu penaltı yaptırmak için çok zorlamış, bana göre penaltı ağır karar, zaten atamadılar. Kaleci Mehmet topun hangi köşeye atılacağını sezdi, uzandı ve çıkardı.

Kızılcahamam maçın başından sonuna kadar çok baskılı oynadı. Maçı alabilmek için ne var ne yok ortaya koydular ancak Tokatspor da kora kor oynadı, deplasmanda oynanması gerektiği gibi oynadı. Kontralarla etkili olmaya çalıştı. İşte bu dakikalarda Tokatspor’un usta ayakları, usta kafaları ortaya çıktı Emin penaltı, Alihan kafa ve nihayet İbrahim kafayla gelen pası sol uzak direk dibinden ağlara göndererek maçın sonucunu belirledi.

Kızılcahamam’ın 46. dakikada bulduğu gol adeta ‘baskın basanındır’ özdeyişinde olduğu gibiydi. Dakika 80’deki serbest vuruş tam yerine gitti, çatalın altından içeri giren topa Mehmet bir şey yapamadı.

Kızılcahamam gol atınca eski tellallar gibi bağıran akortsuz ses de maçta ayrı bir renk oluşturdu.

Tokatspor mücadele etti, ter akıttı, koştu ve kazandı.Bizim arzu ettiğimiz de bu… Koş, mücadele et, yenemezsen yenilme hatta yenil ama ben dahil kimse mücadele etmediler, koşmadılar demesin.

Tebrikler Namık hoca, tebrikler Tokatspor takımı, tebrikler onbeşliler grubu. Hepinize helal olsun!

"Mehmet Demir" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku