Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.142,56 -1,12%
Çeyrek Altın 1.917,00 -0,31%
Bitcoin 442851 -1.19696%
Ethereum 31095 -1.43103%
Yarım Altın 3.833,00 -0,36%
Tam Altın 7.611,58 -1,77%
Boralar yuvaya geri döndü

Boralar yuvaya geri döndü

ABONE OL
30 Aralık 2022, 08:34:07

Vali Numan Hatipoğlu, Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Boraları’nın 6 aylık geçici Suriye görevinden döndüğü törene katıldı. Tören, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bahri Bostancı tarafından yapılan konuşma ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Hatipoğlu, güvenlik güçlerinin baş tacı olduğunu ve ülkemizin canı, malı ve huzurunu koruma amacıyla görev yaptıklarını belirterek, Tokat Jandarma Özel Harekat Taburu Boraları’na teşekkür etti. Daha sonra dualar edilerek kurban kesildi ve askerler ve aileleri sarıldı. Törene Vali Hatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bahri Bostancı da katıldı.

Vali Numan Hatipoğlu,  6 aylık geçici Suriye görevinden dönen Tokat Jandarma Özel Harekat Taburu Boralar’ı karşılama törenine katıldı.

Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bahri Bostancı, komandoların yaptıkları fedakarlıkların asla unutulmayacağını belirterek, ‘’Yuvanıza, aramıza ve birliğinize hoş geldiniz.’’ dedi.

WhatsApp Image 2022 12 29 at 19.56.26 1

 Vali Numan Hatipoğlu, ülkemizin içeride ve dışarıda huzuru ve güveni için her zaman canlarını ortaya koyarak çalışan güvenlik güçlerinin baş tacı olduğunu söyledi. Kazasız belasız tamamladıkları görevleri nedeniyle Tokat Jandarma Özel Harekat Taburu Boraları’na teşekkür eden Vali Hatipoğlu, Büyük Önder Atatürk’ün Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili söylediği ‘Dünyanın hiçbir yerinde yüreği seninkinden temiz hiçbir askere rast gelinmemiştir’ ifadesini hatırlatarak, ‘’Özellikle sadece milletimizin canı, malı, huzuru için değil görev yaptığınız her yerde canınızı ortaya koyarak ülkemizi temsil  ettiğinize şahidiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizler ve sizlerin yoldaşları, ülkemizin yarınlara daha emin adımlarla ulaşması için  hayatınızla, canınızla ve ailelerinizin fedakarlıklarıyla görev yapıyorsunuz. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Seferiniz kutlu olsun.’’ dedi.

Konuşmaların ardından tüm güvenlik güçlerimizin kazasız belasız görevlerini tamamlamaları nedeniyle dualar edilerek kurban kesildi. Ardından askerlerimiz ve aileleri sarılarak hasret giderdi.

Törene Vali Numan Hatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bahri Bostancı ve asker aileleri katıldı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments