takip et takip et takip et
Günlük

8 Kasım 2019 - 203 Okunma

Bir ‘Selam’ notu olsun / Günlük 3406

Abone Ol

...

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her ferdi milli birlik ve refahının tesisinde inancını diri tutmalıdır. Geçmişten bugüne çokça zorluklara göğüs gerildi. Fetihler yaşandı. Topraklar kazanıldı. Kaybedildi… En nihayetinde İstiklal Savaşımız ile Misak-ı Milli sınırları çizildi. Ki o sınırların içinde Musul ve Kerkük var iken öyle ya da böyle, bir ali cengiz, İngiliz oyunu ile hali hazırdaki sınırlarımız içinde kalındı.
Günümüzde de çokça ali cengiz oyunları dönüyor. Oyun her yerde oynanıyor. Gün oluyor cephede gün oluyor yeşil zeminde. Yeşil zeminde süren mücadelede işte bir galibiyet sevinciyle, bir gol sevinciyle bir nefer çıkıyor bir selam çakıyor, o selam gideceği yere tez zamanda varıyor.
Açıkçası çok şey yazılabilir, dip dalga misali… Türk’ün her yerde ve her alanda selamı dosta güven Ali Cengizcilere ve İngilizlere korku veriyor. Bir gün Dünya’da ‘Selam Günü” ilan edilir. Ki onun için ticarette, sporda, kültür sanatta vb. her alanda çokça çalışmalıyız, çokça…


" Bir ‘Selam’ notu olsun / Günlük 3406 konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Bir ‘Selam’ notu olsun / Günlük 3406 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Bir ‘Selam’ notu olsun / Günlük 3406 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku