takip et takip et takip et
Gündem

30 Kasım 2019 - 503 Okunma

BEYLER GÜZELLİĞİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERİYOR

Abone Ol

Kış aylarının gelmesiyle birlikte cilt bakımı önem kazandı. Soğuk ve kuru havalar nedeniyle cilt kuruluğu meydana gelerek ölü deri oluşuyor. Soğuk havalarda cilt bakımının çok önemli olduğunu belirten İleri Güzellik Uzmanı Nursel Yürür, önemli  tavsiyelerde bulundu.

ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIM GÜNLERİ HİZMETİ

Medical Park Güzellik Ünitesi ve Derma-Es Klinik işbirliğinde erkekler için cilt bakım günleri hizmeti başlatıldı. Bayanlar kadar erkeklerinde cilt bakımına çok önem verdiğini belirten Nursel Yürür, “Beylerde kendilerine çok ciddi bakmaya başladılar. Cilt bakımı yaptırdıklarında toplumda kendilerini daha iyi ifade edebildiklerini ve kendilerine güvendiklerini söylüyorlar.” Dedi.

“ESTETİK GÖRÜNÜME BEYLER DAHA ÇOK ÖZEN GÖSTERİYOR”

Cilt bakımı, kadınlarda olduğu kadar erkekler için de önemli. Erkeklerin cildinin de bayanların cildi gibi sorunlar yaşayabildiğini belirten Nursel Yürür, “Son zamanlarda erkekler estetik görünüme daha çok özen gösteriyorlar, cilt bakımında, lazer epilasyon, botoks, somon DNA’ları uygulamalarında ciddi bir artış var. Beyler güzelliğine daha çok önem vermeye başladı. Onlarda artık bayanlar gibi çizgilerinin görülmesinden mutlu değiller. Cilt bakımı yaptırdıklarında toplumda kendilerini daha iyi ifade edebildiklerini ve kendilerine güvendiklerini söylüyorlar. Kırışıklıklarının giderildiğinde kendilerini daha mutlu hissettiklerini dile getiriyorlar bizde onlara özel her ay cilt bakım günleri başlattık. Erkek güzellik uzmanımız tarafından yapıyoruz işlemleri, iletişim daha rahat oluyor. Sadece cilt bakımında değil ayak bakımlarında da çok ciddi bir artış oldu. Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde kendilerine çok ciddi bakmaya başladılar.” ifadelerini kullandı.

ERKEKLERDE CİLT BAKIMI ÖNEMLİ

Uzman Estetisyen Ferhat Çolak’a ozon yöntemi ile cilt bakımı yaptıran Kenan Özbek, erkeklerde de cilt bakımının çok önemli olduğunu belirtti. Özbek, “Cilt bakımı sadece bayanlara özgü bir şey değil, erkeklerinde kesinlikle cilt bakımı yaptırmasını tavsiye ediyorum. Sonuçta cildimizin hava alması gerekiyor, mevsim geçişleri, havanın sıcak ve soğuk olması cildimizi çok ciddi anlamda etkiliyor. Özellikle gözeneklerin kapalı olması cildimizin hava almamasına bu durumda ilerleyen zamanda ciltte problemlere sebep oluyor. Onun için ayda bir kere düzenli olarak cilt bakımımızı mutlaka yaptırmamız gerekiyor. Cildimdeki önceki ve sonraki durumu değerlendirdiğimde yüzümde farklılıklar olduğunu, cildimin hava aldığını, nem kazandığını hissettim. Herkese tavsiye ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“KIŞ AYLARINDA CİLDİMİZE DAHA İYİ BAKMAMIZ GEREKİYOR”

Kış aylarında cildin daha fazla ilgi beklediğini belirten Nursel Yürür, “Kış döneminde cildimize yaza göre daha iyi bakmamız gerekiyor. Kış aylarında cildimiz kurur ve hava şartlarından dolayı yıpranır. Soğuk havaya uyum sağlamaya çalışan cildimiz nemini kaybeder. Kış aylarından olumsuz etkilenen cildimizi korumak için ayda bir kere düzenli olarak cilt bakımı yaptırmalıyız. Cilt bakımları cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlar. Böylelikle parlak bir cilt elde edilirken yaşlanmada geciktirilmiş olur.  Genel bakım kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Cilde sırası ile temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve nemlendirici ile masaj yaparak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirden arındırılır. Cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Cilt tipine ve ihtiyacına göre sırasıyla medical cilt bakımları, ozonlu cilt bakımları, kimyasal peeling uygulanabilir. Kişi devamında ev bakımlarını da kontrol altına almalı, bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşabilir. Cilt bakımı yaptırmak isteyen üyelerimiz öncelikle uzman estetisyenimiz ile yaptıkları ön görüşme sonrası kişiye cilt analizi yapıp, sonrasında uygulama için gerekli yöntem uygulanır. Seans aşamaları işlemin ne kadar süreceği hakkında bilgi vermektedir.” Dedi.


" BEYLER GÜZELLİĞİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BEYLER GÜZELLİĞİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BEYLER GÜZELLİĞİNE DAHA ÇOK ÖNEM VERİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku