Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
BELEDİYEDEN İLAÇLAMA SEFERBERLİĞİ

BELEDİYEDEN İLAÇLAMA SEFERBERLİĞİ

ABONE OL
04 Eylül 2020, 11:54:59

Tokat Belediyesi bünyesinde oluşturulan ilaçlama ve dezenfeksiyon timleri, küresel salgınla birlikte böcek ve haşere gibi zararlı canlılarla da mücadele etmeye devam ediyor. Her türlü araç-gereç ve teçhizata sahip olan ekipler, periyodik aralıklarla yürüttükleri çalışmalar kapsamında bu kez de haşereler için harekete geçti.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan ilaçlama timlerinin şehrin dört bir yanını dezenfekte etmeye devam edeceğini bildirdi.

Başkan Eroğlu, “Belediyemize bağlı ekipler; sırt pompalı ve pulverizatör donanımlı mobil ekiplerden oluşuyor. Çalışmalarımızda araç üstü atomizerler de kullanılıyoruz. İlaçlama işlemlerimiz sadece yaz aylarında değil, sonbahar ve kış aylarında da sürdürüyoruz. Tokat Belediyesi olarak, yaz aylarında çalışmalarımıza hız verirken, haşerelerin larvalarını yaz döneminde bırakıp gelişimlerini tamamladıkları rögar içlerine de, sisleme yöntemi ve fiziksel yöntemlerle de etkin mücadele gerçekleştirerek haşere sayısının düşmesini sağlıyoruz. Kış ayında yaptığımız larva mücadelesine ek olarak ilkbahar ve yaz aylarında da haşere mücadelemize devam ediyoruz. Her şey insanımız için, her şey daha temiz ve daha sağlıklı bir Tokat için” dedi.

İnsan ve çevre sağlığı konusuna da vurgu yapan Başkan Eroğlu, haşerelerle mücadelede özellikle yumurta ve pupa dönemlerinin önemli olduğunun da altını çizdi.

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yaz boyunca devam eden koruyucu önlemlere ek olarak halk sağlığını tehdit eden Covid-19 mücadelesinin de etkin bir şekilde sürdürmeye devam ettiği belirtildi. İlaçlama işlemlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanıldığına dikkat çekilen açıklamada; rekreasyon alanlarının ve vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan noktaların yanı sıra foseptik, rögar, çöp konteynerleri, pazar yerleri, hayvan üretim yapılan alanlar, dere yatakları, gölet, sulak alanlar, yeşil alanlar, cadde ve sokak aralarında ilaçlama çalışmalarının devam ettiği ve 2020 Yılı içerisinde; 400 Lt lavra ilacı, 1700 Lt uçkun ilacı, 2500 Lt yüzey dezenfektanı ve 2500 Lt el dezenfektanı kullanıldığı da belirtildi.

DİKKAT!  “TOKAT BENİM İLK GÖZAĞRIMDIR”
belediye ilaclama

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler