takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2016 - 61 Okunma

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti: Sizleri unutmadık, unutmayacağız

Abone Ol

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehit ve gazi derneklerine yaptığı ziyaretlerde, “Bizlerde sizleri unutmadığımızı, unutmayacağımızı, unutmamamız gerektiğini en azından bu ziyaretle de olsa anlatmak istedik. 15 Temmuz da bir milat oldu. İnşallah 15 Temmuz şehitlerimizde unutulmayacak, 15 Temmuz gazilerimiz de asla unutulmayacak” dedi.

            Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ile birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malülü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi ve Tokat Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerine nezaket ziyaretinde bulundu.

            Dernek Başkanları Bilal Özmen, İbrahim Güleç ve İbrahim Demirel ile bir araya gelen Başkan Eroğlu, Dernek başkanları ve dernek üyeleri ile bir süre sohbet etti.

            Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini kaydeden Başkan Eroğlu, “İnşallah ülkemiz her gün daha iyi gidecek. 15 Temmuz gecesi yaşananlar tüm ülke olarak hepimizi çok derinden üzdü, derinden yaraladı. Hamdolsun milletimizin duruşu olaya sahip çıkışı ve demokrasiyi sahiplenmesi darbeye hayır demesi olayın bu boyutlara gelmesinin en büyük nedenlerinden birisi idi. Tam tersi bir zaman diliminde de olabilirdik. Darbenin başarılı olması ardından insanların bir biri ile çatışacak hale getirilmesi, haklı haksız demeden yapılacak muamelelerle bizi karşı karşıya bırakabilirdi” şeklinde konuştu.

            Başkan Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler seksen darbesinde çok küçüktük hayal meyal hatırlıyorum. Tarih kitaplarını karıştırdığımızda belgeseller izlediğimizde ya da büyüklerimizden dinlediğimizde ne kadar zor günler olduğu hep anlatılıyor. O dönemlerde dahi böyle haince bir şey yine olmamış. Seksen darbesini ele alırsak, insanların bir biri ile çatıştığı bir ortam, devlet her şeye el koyuyor, bu olaya bakıyorsunuz bu olay hiç bir şeyle açıklanacak gibi değil. Ne seksen darbesi ile ne yetmiş muhtırası ile ne Menderes’in asılması olayı ile daha geriye gidelim yeni çerilerin isyanını biliyoruz. Yeniçeriler isyanı padişaha karşı yapmıştır hiçbir zaman sivil halka bir şey yapmamıştır. Türkiye tarihinde ve Osmanlı tarihinde ilk defa görülmemiş bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Boğaz Köprüsü bombalandı, Türkiye Büyük Millet Meclisi aynı şekilde bombalandı insanların üzerine mermiler yağdı bombalar yağdı ve öylesine hunharca bir vahşet yapıldı ki Türk siyahî tarihinde görmediğimiz bir olaydı. İngilizler, Yunanlılar bu ülkeyi işgal etmeye çalıştılar onlar dahi meclisi bombalamadı. 15 Temmuz gecesi kara bir leke gibi yazıldı böylesine zor bir süreçten geçtik. İşin sevindirici yanı da bu milletin bayrağına sahip çıkması idi bu milletin toprağına, demokrasisine sahip çıkması idi. Bu milletin seçilenlerine sahip çıkması idi Cumhurbaşkanına, hangi partiden olursa olsun hükümetine sahip çıktı. İnsanlar o alanlara, meydanlara giderken tek bir fikre sahipti vatan millet sevgisi onun içinde bu aziz millet ne badireler atlattı ki bu badireyi de atlatacaktır. Allah razı olsun buna emek verenlere 238 tane şehidimiz oldu. 238 tane can bu uğurda canını verdi belki kolunu verenler oldu, ayağını verenler oldu, ama vatanını veren olmadı buda hepimizi duygulandırdı. Allah razı olsun, Allah o şehitlerimizin ailelerine de sabır versin. Gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Gaziler ‘neden şehit olamadık’ diye üzülüyorlar. Biz bunu başka hiçbir millette göremeyiz. Hiçbir millette vatanına bu şekilde sahip çıkmazdı onun için de bu son derece önemliydi. Sizler de bu vatan için gazi olmuş insanlarsınız sizler de o dönemi yaşadınız Allah size gazilik gibi çok büyük bir şerefi nasip etti. Bizlerde sizleri unutmadığımızı, unutmayacağımızı, unutmamamız gerektiğini en azından bu ziyaretle de olsa anlatmak istedik”

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DE UNUTULMAYACAK

            15 Temmuz’un bir milat olduğunu ifade Eroğlu, “İnşallah 15 Temmuz şehitlerimizde unutulmayacak, 15 Temmuz gazilerimiz de asla unutulmayacak. Onlarda sizler gibi aradan yıllarda geçse insanlar tarafından Allah razı olsun denilecek teşekkür edilecek, dua edilecek. Ne mutlu onlara ne mutlu sizlere, Cenabı Allah’ın huzuruna çıktığınız da sizler bu şerefi en iyi şekilde yaşayacaksınız. Sizlere de o anlamda teşekkür ediyoruz. Tabi bundan sonrası da çok önemli bu büyük bir oyun bunu gördük. Bu FETÖ ihanet çetesinin tek başına yaptığı bir iş değil. Amerika’nın bir komutanı müttefikimiz kaybetti diyor. Diğer taraftan Amerikan medya kuruluşları iyiler kaybetti kötüler kazandı diyor. Almanya 4 bin tane bu örgüte mensup kişileri ben vermem diyor. Ya da orada Türk kardeşlerimizin yaptığı mitinge Cumhurbaşkanımız bağlanmak istiyor ‘Bir merhaba diyelim diye’ Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına telefonla dahi bağlanmasına izin vermiyorlar bağlandırtmıyorlar. Avusturya hükümeti hava alanında ‘Türkiye’ye seyahat etmeyin yapacağınız her seyahat onlara destek anlamına gelir’ diye açıktan bunu söylüyor. Onun için oyun gerçekten çok büyük. Birliğimizi beraberliğimizi bozmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Biz asla Türkiye’mizden al bayrağımızdan ödün vermeyeceğiz. Konu vatan olduğu zaman konu bu topraklar olduğu zaman gerisi teferruattır diyip asla böyle emelleri olanların da bu emellerini gerçekleştirmesine müsaade etmeyeceğiz ve emellerini boşa çıkartacağız” diye konuştu.

 

            Başkan Eroğlu, demokrasi nöbetlerine verilen destekten dolayı dernek başkanlarına ve dernek üyelerine teşekkür etti.


" Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti: Sizleri unutmadık, unutmayacağız konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti: Sizleri unutmadık, unutmayacağız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti: Sizleri unutmadık, unutmayacağız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat