takip et takip et takip et
Gündem

29 Temmuz 2016 - 68 Okunma

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu darbe girişimini değerlendirdi:

Abone Ol

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Bize kimse şu masalı anlatmasın: ‘Bu olay FETÖ ve onun ihanet şebekeleri tarafından tek başına yapılmıştır.’ Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var” dedi.

            Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu son 15 yılda Türkiye’nin birçok badireler atlattığına dikkati çekerek, “Türkiye ekonomisi, eğitimi, sağlığı ile çağ atladı. Türkiye mazlumların sesi oldu, büyüdü gelişti ve birilerinin artık ağzında lokma olmadı. Bunun içindir tüm bu oyunlar. Bunu da böyle bilelim” diye konuştu.

            Türkiye’de yapılan darbe girişimin perde arkasındaki dış güçler olduğunu ileri süren Başkan Eroğlu, “Bizi kimse şu masalı anlatmasın: ‘Bu olay FETÖ ve onun ihanet şebekeleri tarafından tek başına yapılmıştır.’ Bu işin arkasında dış güçler, üst akıllar var. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Hangi oyunlar metotlarla gelinirse gelinsin Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bizim iman dolu göğsümüz, Cenab-ı Allah’ımız var. Allah’tan başka galip yoktur diyoruz. Irak’ın işgali, Yemen’in bölünmeye çalışılması, Suriye’nin kaos ortamına sürüklenmesi, Mısır’daki darbe bu oyunun bir parçasıdır. Bugün Suriye İran arasında çıkartılmaya çalışılan savaş bunun parçasıdır. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar bunun bir parçasıdır. Onun için son kale olan Türkiye’yi düşürmek istiyorlar. Düşüremeyecekler, Allah’ın izni ile bu milletle bu memlekette sizlerle hep beraber dimdik şekilde duracağız. Demokrasimize, seçilmişlerimize, Cumhurbaşkanımıza, Meclisimize sahip çıkacağız. Asla bu vatanın bir karış toprağını vermeyeceğiz.

            Gece ve gündüz meydanları terk etmeyen 7’den 77’ye tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Kutsal vatan nöbetine devam eden hemşerilerimize hizmet eden, onlara çeşitli ikramlarda bulunan gerek resmi kurumlara gerekse esnaflarımıza teşekkür ederim. Yine bu meydanda her gece vatandaşlarımızı ve bizleri yalnız bırakmayan Belediye personelimize de ayrıca teşekkür ederim. Ayrıca günlerdir meydanlarda demokrasi nöbetinde bizleri yalnız bırakmayarak halkın yanında yer alan, demokrasiye ve özgür iradeye sahip çıkan, birlikteliği kamuoyu ile paylaşımı sağlayan değerli basın mensubu arkadaşlara teşekkür ederim.

            Ülkemizin istiklalini ve istikbalini korumak amacıyla tuttuğumuz vatan nöbetine ikinci bir emre kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

            Akşam saatlerinden günün ilk ışıklarına kadar meydanları bırakmayan vatandaşlar; Tokat Belediyesi ve İl Müftlüğü organizesinde Ali Paşa Camii müezzinleri tarafından okunan ilahileri dinliyor, dualar okuyor. Çadırların kurulduğu meydanda vatandaşlar çocukları ile birlikte sabahlıyor. Vatandaşlara dev semaverler den çay ikram edilirken, bazı esnaflarda çeşitli ikramlarda bulunuyor.


" Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu darbe girişimini değerlendirdi: konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu darbe girişimini değerlendirdi: ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu darbe girişimini değerlendirdi: ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat