takip et takip et takip et
Gündem

17 Eylül 2020 - 404 Okunma

BEJ MERMERLER YÜKSEK EKONOMİK DEĞERE SAHİP

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile Derebaşı bölgesi ve Kervansaray Bölgesi ile Turhal Hasanlı bölgesinde bulunan mermer ocaklarına inceleme gezisinde bulundu

Tokat’ta özellikle Zile Derebaşı-Kervansaray olarak bilinen bölgede ve Turhal Hasanlı’da, zengin hammadde rezervi ve aynı zamanda yüksek ekonomik potansiyel değeri olan bej mermeri bulunuyor.

Bölgede blok mermer üretimi yapan Regal Mermer, Emmioğlu Mermer, Türkmenoğlu Mermer ve Öz Apsa  Mermer ocaklarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat mermeri önemli bir marka. Dünya mermer rezervlerinin yaklaşık % 40’ı Türkiye’de. Türkiye’deki bu rezervin de yaklaşık % 20’lik bir bölümü Tokat’ta. Tokat sahip olduğu 5 milyar 162 milyon m3 doğal taş rezervi ile Türkiye’de ilk 5’te. Tokat, mermer üretiminde ve ihracatında önemli bir paya sahip. Bölgemizde zengin ve kaliteli bir mermer rezervinin bulunmasından ve ayrıca burada faaliyet gösteren işletmelerimizin büyük bir kısmının ihracata dayalı üretim yapmalarından da son derece memnuniyet duyuyoruz. Mermerciliğe ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıya her zaman desteğimiz tam.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya mermer ocakları gezisinde Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya ile firma temsilcileri eşlik etti.


" BEJ MERMERLER YÜKSEK EKONOMİK DEĞERE SAHİP konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BEJ MERMERLER YÜKSEK EKONOMİK DEĞERE SAHİP ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BEJ MERMERLER YÜKSEK EKONOMİK DEĞERE SAHİP ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku