takip et takip et takip et
Gündem

23 Eylül 2020 - 500 Okunma

BEHZAT DERESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Abone Ol

Tokat’ta şehrin merkezinden geçerek Yeşilırmak’a bağlanan Behzat Deresinde kış şartlarında meydana gelebilecek yağışlarda olası taşkınlara sebebiyet verilmemesi için başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor.

Periyodik olarak yapılan çalışmalarda dere yatakları ve su kanallarının tıkanıklarını temizleyen Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, dere içlerinde toplanan yosunlar, kayalar ve toprak yığınlarını temizleme işlemlerini sürdürüyor.

Çalışmaların ilk etabında Geyras Mahallesi güzergâhından başlanıldı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile başlatılan çalışmaların ilk etabına Kemer Mahallesi’nden start verildi.

BEHZAT DERESİ TEMİZLENİYOR

Başkan Eroğlu devam eden temizlik çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kış aylarında yağan yağmurlar sonucu dereler ve kanallarda oluşabilecek tıkanıklıkların su taşkınlarına yol açmaması için şehrimizin muhtelif bölgelerinde bulunan dere yatakları ve su kanallarımızda temizlik çalışmalarımızı başlattık. Şuanda ekiplerimiz şehrimizin içinden geçerek merkez ve Karşıyaka’yı birbirine bağlayan Behzat Deresi’nde çalışma yapıyorlar. Vatandaşlarımızdan ricamız, dere yataklarına evsel atıklarını atmamaları ve bunu yapanları uyarmalarıdır. İnşallah tüm derelerimizde bu çalışmayı yapacağız. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.


" BEHZAT DERESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BEHZAT DERESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BEHZAT DERESİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku