takip et takip et takip et
Gündem

14 Aralık 2019 - 507 Okunma

BAŞTEK’TEN İSTİŞARE TOPLANTISI

Abone Ol

Başkent Tokatlılar Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği (BAŞTEK), 6 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen Tarihi ve Kültürüyle Zile Çalıştayından bu güne kadar yapılan faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme ve istişare toplantısı yaptı.

11 Aralık 2019 Çarşamba akşamı Balgat Osmanlı Cafede gerçekleştirilen toplantıya dernek yöneticilerinin ve üyelerinin yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, E. Vali Amir Çiçek, Eski OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Korgeneral Yıldırım Türker’in yanı sıra çok sayıda bürokrat, akademisyen, iş adamı ve yönetici iştirak etti.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Yaşar Özgök başkanlığındaki toplantıda başkan yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Tüzer, derneğin yaklaşık bir yıllık sürede ne tür faaliyetlerde bulunduğunu sinevizyon eşliğinde katılımcılarla paylaştı. Aynı zamanda misafirlere rapor olarak da sunulan faaliyet listesinde BAŞTEK’in kısa sürede kültürden eğitime; turizmden festivale birçok alanda toplumsal merkezli faaliyetlerde bulunduğu vurgulandı.

Daha sonra tüm katılımcılara söz verilerek derneğin kuruluş vizyon, misyon ve amaçları gereği ikinci yılında izleyeceği yol ile ilgili istişarede bulunuldu. Çok kıymetli tekliflerde bulunan misafirler, BAŞTEK’in kısa sürede çok nitelikli işler ortaya koyduğunu; aynı azim ve kararlılıkla yeni projeleri hayata geçirmesi gerektiğini ve bu doğrultuda desteklerinin tam olduğunu beyan ettiler.

Tanıtım ve istişare toplantısında bulunan katılımcılar özellikle ulusal ve uluslararası alanlarda düzenlenecek toplantılarla Tokat kadim kültürünün tanıtılmasını, Tokat ve ilçelerinin turizm, tarım, sanayi gibi alanlarda kalkınmasına yönelik projelerin hayata geçirilmesini ve tüm bunların Tokat Valiliği ve Belediyesi başta olmak üzere ilçelerin yönetim mekanizmalarıyla ortak hareket edilerek gerçekleştirilmesi gerektiği hususunda fikir birliğine vardı. Bu doğrultuda BAŞTEK, Tokat ve ilçeleri adına sivil inisiyatif alan tüm STK’larla işbirliği içerisinde hareket etmeye de hazır olduğunu beyan etti.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Yaşar Özgök’ün teşekkür konuşmasının ardından İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı, topluca çektirilen resimle sona erdi.


" BAŞTEK’TEN İSTİŞARE TOPLANTISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞTEK’TEN İSTİŞARE TOPLANTISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞTEK’TEN İSTİŞARE TOPLANTISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku