takip et takip et takip et
Gündem

21 Kasım 2019 - 265 Okunma

BAŞKENTTE TOKAT İÇİN BULUŞMA

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkentte iş adamları ile bir araya geldi. Toplantıda Tokat’a yatırım yapılması konusunda istişarelerde bulunuldu.

Yerel yönetimler bulundukları şehirlerin doğumdan, ölümüne kadar her şeyi ile ilgileniyor. Belediyelerin özellikle istihdama yönelik girişimleri şehirlerin ekonomik gelişimlerinde çok önemli faktör olmaya başladı. Şehirlerdeki insanların yerel yöneticilerden temel beklentilerinin başında ekonomik alanda hayat kalitesinin yükseltilmesi en önemli istek olarak ön plana çıkıyor.

Ekim ayında Tokatlı Bürokratlar ve İş Adamları Derneği (TOKBİAD) işbirliği ile Tokat’ta geniş katılımlı Tokatlı bürokrat ve iş adamlarından oluşan toplantı da; Tokat’ta ekonomik olarak neler yapılabilir masaya yatırılmış, taraflar düşüncelerini ortaya koymuştu.

Bu bağlamda Ankara’da bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Tokat’ın tarih, kültür ve doğası ile eşsiz bir memleket olduğuna dikkati çeken Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bizler emanetini aldığımız halkımıza layık icraatlar yapmaya gayret ettik,etmeye de devam ediyoruz. İnsanlarımızın doğduğu topraklarda doyması en büyük çabamız. Şükürler olsun Tokat merkezde 2014 yılında 1200’lerde olan sigortalı çalışan sayısı şuan 5000’leri geçti. Yeterli mi değil, istiyoruz ki bu sayıya bir 5000 daha katalım.

GENÇLERİMİZİN GELECEK VE İŞ KAYGISI OLMASIN

Sermayenin bir yere yönelmesi kolay gerçekleşmiyor.Ulaşım başta olmak üzere cazibe merkezi olmanız gerekiyor.Son 4-5 yıldır Tokat’ın kabuğunu kırdığını gelişim noktasında yol aldığını hep beraber görüyoruz.Tokat merkez nüfusumuz her yıl 4-5 bin artıyor.Bu durum ekonomik göstergelerin olumlu yönde olmasının en büyük sonucudur. Gençlerimizin gelecek ve iş kaygısı olmasın istiyoruz.

Ankara’da iş adamlarımızla Tokat’a yatırım yapmaları noktasında çok güzel görüşmeler yaptık.Doğdukları topraklara karşı kendilerini sorumlu hisseden,taşın altına elini koyan iş adamlarımıza hassaten teşekkür ediyorum.Tokat’a önümüzde ki günlerde güzel müjdelerimiz olacak.” diye konuştu.

Ankara’da düzenlenen “Tokat’a Yapılacak Yatırım” toplantısına Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra, iş adamlarından Ali Rıza Diren, Ahmet Pelit, Ülkü Karakuş, Yunus Altun, Hüseyin Duman, Ulvi Demiryürek, Serkan Sarıkaya ve TOKBİAD Başkanı Ceyhun Beken katıldı.


" BAŞKENTTE TOKAT İÇİN BULUŞMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKENTTE TOKAT İÇİN BULUŞMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKENTTE TOKAT İÇİN BULUŞMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yorumlar (2 Yorum)

  • Burada bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Tokatımıza komşu şehirlerin birçoğunun ekonomilerine baktığımızda o şehırlerin ekonomik değerlerinin o şehrin kalkınması için bugüne kadar yeterli olmadığını görüyoruz.O nedenle Tokatımız bu komşu şehirlerle ekonomide ittifak kurma cihetine gitmesini ve potansiyelin paylaşılmasında büyük yarar görüyorum. Özelliklede Turizm sektöründe….Saygılarımla..

  • Vasıf Mehmet Yağcıoğlu

    Tokatımıza yapılacak yatırımlarda Tokatımız adına alınması gereken çok mesafe var. Ama pedalın süratli bir şekilde çevrilmeye başladığını görmek çok sevindirici bir olaydır. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Tokatımız herşeyin en iyisine,.en güzeline layıktır. Saygılarımla…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku