takip et takip et takip et
Manşet

16 Ağustos 2019 - 174 Okunma

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ZİLE’YE YATIRIM YAPACAK

Abone Ol

Başkent Üniversitesi Rektörü, Dünya Organ Nakli Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Zile de çeşitli incelemelerde bulundu.

Başkent Üniversitesi Rektörü, Dünya Organ Nakli Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Zile de çeşitli incelemelerde bulundu.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın’ın daveti üzerine Zile’ye gelen Haberal “Zile’nin bizde çok özel bir yeri var.  Başkent Üniversitesi olarak Zile’de çeşitli çalışmalarımız yatırımlarımız olacak. İlk olarak Üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz Tarim Enstitüsü uzmanları Zile’de araştırmalar yapıp, burada neler yapılabilir, tarımsal kazanç nasıl artırılır, göç nasıl önlenir akademik olarak tespit yapılacak. Yani Zile artık Başkent Üniversitesinin bir kampüsüdür” dedi.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın yaptığı açıklamada, “Haberal Hocamız dünya çapında bir markadır. Zile’nin sorunlarını çözmede ona ihtiyacımız var. Zile’ye gelerek bize şeref verdiler” şeklinde konuştu.

Kültür Evinde yapılan toplantıya Zile eski Belediye Başkanı Murat Ayvalıoğlu’da katıldı. Toplantıda ülkenin genelinde Zile’nin sorunları konuşuldu ve bir yol haritası çizildi.


" BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ZİLE’YE YATIRIM YAPACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ZİLE’YE YATIRIM YAPACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ZİLE’YE YATIRIM YAPACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku