takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

2 Ocak 2020 - 09:49:41 - 444 Okunma

BAŞKANLAR KONUŞMALI, TOKATSPOR KURTULMALI

Tokatspor’un bu hale gelmesinin başlıca iki sebebi vardır. Birincisi Tokatspor’u dışarıdan bir şahsa koşulsuz verip A.Ş yapılması, ikincisi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun başından def edip, hala bu başarısızlık karşısında sus pus olmasıdır. İki Başkan konuşmalı ki, kim masum kim suçlu ortaya çıkmalı. En önemlisi de Başkan Eroğlu’nun konuşması olur.

Bizler Tokat insanı olarak iki güzel kelimeye, vaatlere hep inandık. Onların ağızlarından çıkan süslü cümleler bizim için hep değer taşımıştı. Zaman geçtikçe bu süslü konuşmaların boş olduğunu gördük. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da ilk zamanlar Tokatspor’u hep önde tuttu, şehrin dışarıya açılan penceresi olarak bahsetmişti ta ki mevcut A.Ş. Başkanı Ufuk Akçekaya’ya verip oh be kurtulduk demesiyle, ne Tokatspor’u konuştu ne de konuşulmasına izin verdi. Soranlara da A.Ş. oldu, bizi artık ilgilendirmiyor, gidin derdinizi A.Ş.nin Başkanı Ufuk Akçekaya’ya yanın dedi. Böyle demekle kurtulmuş olmazsınız sayın Başkan Eyüp Eroğlu. Çünkü ismi hala Tokatspor… onun için siz bu ilin Belediye Başkanısınız, Tokat cümlesi geçen her olaydan siz sorumlusunuz.Bunu es geçemezsiniz.Verdik kurtulduk kelimesi Tokatspor için geçerli değildir. Bu işinize gelmediği için başarısızlığı başkalarına yükleme hakkınız da yoktur.

Sizin Belediye Başkanlığınızda sadece kaldırım yapmak süslü elektrik direkleri dikmekle Tokat’ı diğer şehirlerle yarışır hale getiremezsiniz. Burnumuzun dibindeki Sivas’a bir bakın, 13 yıldır Süper Lig’de mücadele ediyor. 13 yıl öncesiyle bugün geldiği noktayı kıyaslayın. Hem nüfus olarak hem de ekonomisiyle Tokat’ı 3’e katladı. Bunun spordaki başarısı göz ardı asla edilemez. Bunu hala anlamakta neden zorluk çekiyorsunuz? Tokat için TOKATSPOR asla külfet değildir. Bir şehir için en etkin reklam aracıdır. Kimse kusura bakmasın batıda hala Tokat’ı bilmeyen insanlar var. Bunun sorumlusu da bu şehri yönetenlerdir, Tokatspor’a ketum bakışınızdır.

Sayın Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu artık konuşun, Tokatspor sizin için ne ifade ediyor? Şayet yok sayıyorsanız işim olmaz diyorsanız bu şehre, bu Tokatspor’a yazık edersiniz. Mevcut A.Ş.nin Başkanı Ufuk Akçekaya’ya bu başarısızlığın hesabını sorun. Size ben bir şey vaat etmedim, deyin. 50 yıllık çınarı bu şahıstan kurtarıp gerçek sahiplerine zaman geçmeden teslim edin. Bunu da bu şehrin insanına borçlu olduğunuz için yapın. İlk olarak A.Ş. olmuş bir takımın tesisleri işgal etme hakkı da yoktur. İaşeyi kestiğiniz gibi, oradaki işgaline de son verin. Şirket olmuş bir takım, tüm giderlerini karşılamak zorundadır. Tokatspor’a yaşattığı bu acı karşılıksız kalmamalı, zaten üzülerek belirtelim ki, seneye BAL ligindeyiz. Bizlerin çektiği acıyı A.Ş.nin Başkanı Ufuk Akçekaya da çekmeli.

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yorumlar (1 Yorum)

  • …Ne derler,gelen gideni arartir..Bu eski bir soylem her zaman dogrudur.Mevlam TOKATSPORu seven taraftara sabir ve selamet versin.Ikinci devre mesakkatli/bir suru zorluklara gebe olacaga benziyor.Aralarinda yeni transfer ve abiler(!) de olmayinca, guvencesiz derdi kime anlatirlar? :((

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku