takip et takip et takip et
Manşet

7 Temmuz 2022 - 573 Okunma

BAŞKAN EYÜP EROĞLU’NA ÖNEMLİ GÖREV

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Türkiye Belediyeler Birliğini temsil etmek üzere İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) toplantısına katıldı.

4-5 Temmuz 2022 tarihlerinde İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi’nin (CEMR) Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda yaklaşımını belirleyecek toplantıya Türkiye Belediyeler Birliğinin temsilcisi olarak katılan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Toplantının verimli bir şekilde geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi: “Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadeleye ilişkin Avrupa Birliği Yönetmelik önerisine yönelik birleştirilmiş ve çok düzeyli yaklaşımı hedefleyen Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi toplantısına ülkemizi ve şehrimizi temsilen katıldık. Avrupa’nın birçok kentinden belediye başkanlarının katıldığı bu toplantıda kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadeleye ilişkin yapılabilecek çalışmalar noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Toplantıdan elde edilen veriler, ortaya konulan yaklaşımlar konu ile ilgili Avrupa Birliği Yönetmeliğine öneriler içeriyor” dedi.

Başkan Eroğlu açıklamalarını “Tüm Dünya’nın ortak sorunu olan kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önüne geçebilmek için sorunların kaynağı ve çözüm yolları noktasında kadın ile erkeği birbirine düşman etmeden sorunlu bireylere yaptırımlar uygulanması ve rehabilitasyon çalışmaları yapılması noktasında ülkemizdeki çalışmalardan bahsettik. Aileyi her türlü tehditten korumak, aile yapısını korumak, aile birliğini korumak, saygı, sevgi ve fedakârlık duyguları içerisinde mutlu, huzurlu bir aile ortamı tesis etmek önemli” diyerek sürdürdü.

Türk aile kültüründe kadının önemli bir yere sahip olduğuna değinen Başkan Eroğlu “Başta annelerimiz baş tacımız. Kız kardeşlerimiz baş tacımız. Genel olarak baktığımızda Türk ailesinde aile bireylerinin birbiri arasında sevgi, saygı, şefkat ve fedakârlık duyguları yüksektir. Geleneksel Türk ailesi aslında bütün bu sorunların daha en baştan yaşanmaması noktasında tüm Dünya için bir modeldir” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu açıklamalarını “Farklı ülke ve bölgelerden gelen temsilcilerin görüşlerini ve çözüm önerilerini ortaya koyduğu bu toplantı birbirinden farklı kültürlerin yaklaşımlarını sunuyor. Sorunun çözümüne yönelik birleştirilmiş yaklaşım AB yönetmelik önerilerinin en iyi sonuçları vermesini diliyorum” diyerek noktaladı.


" BAŞKAN EYÜP EROĞLU’NA ÖNEMLİ GÖREV konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKAN EYÜP EROĞLU’NA ÖNEMLİ GÖREV ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKAN EYÜP EROĞLU’NA ÖNEMLİ GÖREV ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma codlio web tasarım ajansı
tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla