takip et takip et takip et
Gündem

30 Kasım 2010 - 90 Okunma

BAŞKAN EROĞLU’NDAN AÇIKLAMALAR

Abone Ol

“AK Parti’nin yaptıklarını herkes görüyor. Sonra halkımız arif insan”


 


“Muhalefet tahminimizce, amuda kalkık bir vaziyette duruyorlar ki, her şeyi ters görüyorlar.”


 


 


AK Parti İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu dün İl Başkanlığı’nda basın mensuplarının karşısına geçti ve gündem üzerine açıklamalarda bulundu.


            Seçimlere 5 gün kala basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Eyüp Eroğlu, seçimlere yaklaşıldıkça hem Türkiye’de hem de Tokat’ta tansiyonun yükselmekte olduğuna atıfta bulanarak açıklamasına başladı. Tansiyonun kimler tarafından yukarı çekildiğine iyi bakmak gerektiğini vurgulayan Eroğlu “seçimden umduğu sonucu alamayacağını anlayanlar, 12 Haziran 2011 akşamında ak ve karanın belli olacağını şuanda görenler, barajda kalıp kalmama noktasında geceleri uykularını bölenler, herhalde 12 Haziran 2011 seçimlerinin tansiyonunu yükseltme çabası içindeler.” Dedi ve siyasi üsluba sözü getirdi. Bu hususta da “tabiî ki baktığımızda hem Türkiye hem Tokat’ta üslup bozulmaya başladı. Ne yazık ki siyasetimizin şuan ki üslubu da Türkiye’mize, Tokat’ımıza yakışmayacak düzeyde. Kimse bizden Genel Başkanımıza, Milletvekillerimize, Teşkilat Başkanlarımıza hakaret ettiği zaman susmamızı beklemesin. Sonuçta siyasi eleştiri, tenkitlerle hakareti birbirinden ayırmak lazım. Eğer sizler eleştirinin haricinde kişisel şeylere girdiğinizde hakaret içeren cümleler kullandığınızda, o zaman bunların cevabını vermek tabiî ki gerekiyor. Biz bu güne kadar 8,5 yılda hep yaptıklarımızı anlattık. Yapıyor olduklarımızı, yapacaklarımızı anlattık. Şuanda karamsar tablolar çizseler de, deve kuşu misali başını kuma gömüp, etrafına bakmayıp ülke bir yerlere gidiyor deseler de biz şu Topçam Dağı kadar dik ve yalçın bir şekilde dik duruşumuzu Tokat’ımızda da sürdürüyoruz. Tabi biz gücümüzü birileri gibi başka yerden, birileri gibi Candaş ve Candaş medyadan değil, biz bu gücümüzü halkımızdan alıyoruz ve inşallah da bundan sonra böyle devam edecek.” Dedi.


“HAYALLERİMİZ VAR”


Tokat’a ve Türkiye’ye dair hayallerinin olduğunu anlatan Başkan Eroğlu “Bizim ülkemize dair, Tokat’ımıza dair hayallerimiz var. Bizler hayallerini gerçekleştiren bir iktidarız. Atak helikopterini, insansız uçaklarını üreten bir Türkiye var. Dün 7 cent borç alamayan bir ülke iken bugün dünyanın her yerine yardım eden bir Türkiye var. Bugün baktığımızda, dünyanın neresinde bir gelişme olursa, Türkiye ne der? Diye soran bir Dünya var. Dün ise bölgesindeki gelişmeleri bile takip edemeyen, bölgesindeki her gelişmeye karşı boynunu büken bir Türkiye vardı. Bugün Allah’ın izni ile Türkiye’mizi 2023 vizyonu ile daha iyi yerlere getireceğiz.” İfadelerini kullandı.


SEÇİMİN SONUCU ŞİMDİDEN BELLİ


Yaklaşık 46 gündür hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Başkan Eroğlu, ilçe, belde, köyleri gezip, kimi yerleri 2’şer, 3’er kez gezdiklerini anlatırken “gittiğimiz her yerde insanların coşkusu, heyecanı, Başbakan ve milletvekillerimize, teşkilatlarımıza olan heyecan son derece bizi memnun eden, bizi de duygulandıran gelişmeler. Bu da gösteriyor ki bir daha tekrar AK Parti iktidarı tek başına hükümet olmayı ispatlamış bulunmakta. Tabi bunu muhalefet de şuanda kabul etmiş. Ki bu söylemlerine yansıyor. Bakın Kılıçdaroğlu çıkıp ne demişti? Başbakan yüzde 50’nin altında alırsa istifa etsin. Yani, en az yüzde 49 alacağımızı bi vesile ile kabul etmişti. Geçenlerde TRT 1’deki bir programda izliyordum, AK Parti seçimlerden sonra bize gelecek, dedi ve AK Parti’nin tekrar iktidara geleceğini söylemiş oldu. Türk siyasi tarihinde hiçbir seçimin sonucu böylesine önceden belli olmamıştı. Şuanda sonucu belli olan, 3 aşağı 5 yukarı milletvekili sayıları, oranları ile belli olan bir seçim. Tabiî ki bu bizi son derece gururlandırırken, diğer yandan yükümüzün ne kadar da ağır olduğunun farkındayız. İnsanlar böylesine bize güveniyor, teveccüh gösteriyor, bunun hakkını vermek için, bir zafer sarhoşluğu ile değil, sorumlulukla hareket edip, 13 Haziran sabahından itibaren Tokat’ımızı, Türkiye’mizi yeniden mamur etmek için bir uğraşının içinde inşallah olacağız.” dedi.


MUHALEFETİN SÖYLEMLERİNE YANIT


            İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yerelde diğer siyasi parti ve adaylarının yaptığı açıklamalara da yanıt niteliğinde açıklamalarda bulundu ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:


“CHP 1. sıra adayının, milletvekillerimizle ilgili bazı açıklamalarını okudum. Güldüm, geçtim. Dilek Yüksel hanımın seçim çalışmalarında incik boncuk, oyuncak dağıttığından bahsediyor. Yani bir siyasetçinin üslubunun bu kadar basit olmaması çıkın. Çıkıp, AK Parti iktidarı şunu şunu eksik yaptı diyebilirsiniz. Her türlü tenkide açığız ama böylesine insanların çocuklara verdiği değeri, oyuncağı dahi bir siyasi malzeme haline getirecek kadar da AK Parti iktidarı böyle basit işlerle uğraşmaz. Sonuçta gittiğimiz yerlerde halkımızla hediyeleşme yapıyoruz. Çocukların yüzlerinde birer tebessüm oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdi biz bunu yaparken birilerinin çıkıp, incik boncuk dağıtarak insanlarının oylarını alıyorlar ve bu şekilde siyasette ayakta durmaya çalışıyorlar cümlesi son derece yanlış. AK Parti’nin yaptıklarını herkes görüyor. Sonra halkımız arif insan. Halkımız öyle hediye ile veya başka şeylerle ile oyunu değiştirmez. İnsan çalışanı da görüyor, çalışmayanı da görüyor. Her gittiğimiz yerde insanlarımız bizden daha çok takip ediyorlar gelişmeleri.


Yine diğer taraftan sayın Şükrü Ayalan ile ilgili cümleler kullanmışlar. Şükrü Ayalan’ın seçim çalışmalarında az gözüktüğü, halk tarafından tepki ile karşılandığı gibi. Yine teşkilatların da yanında olmadığı gibi bir takım cümleler kullanmışlar. Bunlara da gülüp geçiyorum. İnanın 45, 46 gündür tüm vekillerimiz, Şükrü Ayalan bey de dahil olmak üzere sabahtan başlayıp, akşama geceye kadar seçim çalışması yapıyoruz. Teşkilatlarımızla beraber gece gündüz demiyoruz. Müthiş bir teveccühle gittiğimiz her yerde, inanın 2002 ve 2007’den daha büyük bir heyecan ile milletvekillerimizi ve teşkilatlarımızı halkımız karşılıyor. İşte Şükrü Ayalan bey de bugün gittiğimiz her yerde insanlarımızın teşekkürlerine mazhar oluyor. Her gittiği yerde bir şeyler yapmış. Bir ilçeye gidiyoruz, Allah sizden razı olsun, Başbakanımızdan razı olsun diyorlar. Veya başka bir konuyla ilgili, yapmış olduğu hizmetlerle, araya girerek yaptığı hizmetlerle halkımızın teşekkürlerine milletvekillerimiz, tüm milletvekillerimiz mazhar oluyorlar ve biz de bundan gurur duyuyoruz. Önce çıraklık ve kalfalık dönemiyle beraber şimdi ustalık döneminde halkımızın onlardan çok daha büyük istek ve beklentileri var. Ve ben eminim ki onların gelecek dönemde yapacakları güzel hizmetlerle halkımızın yüzünü çok daha güzel bir şekilde güldüreceğinden eminim. Hepimiz 13 Haziran’dan itibaren bunu müşahede etmiş olacaksınız.


Tabi ben muhalefete şunu diyorum. Kendileri hep çukurdalar, çukurdan başka bir şey göremiyorlar, dışarıyı göremiyorlar, dışarıda kimin ne yaptığından bihaberler. Halk ne diyor, bunun farkındalar. Zaten bakıyorum CHP sahada yok. Sırça köşklerde bu şekilde ifade vermek kolay. Gidin araziye, sahaya inin, gidin tozlu yollarda insanlarla hemhal olun, problemlerini dinleyin de ondan sonra çıkın böyle beyanatlar verin.


Sonra, her şeyi de ters görüyorlar. Tahminimizce, amuda kalkık bir vaziyette duruyorlar ki, her şeyi ters görüyorlar. Ya biz başka yerde yaşıyoruz ya onlar başka bir duruşla herhalde insanları gözlemliyorlar ki, gördüğüm kadarıyla Tokat’taki gelişmelerden de, Türkiye’deki gelişmelerden de çok da haberleri yok.


İşte MHP de çıkmış, işte iktidarın ayağı titriyor, diye bir cümle kullanmış. Yine Ülkücü hareket yükseliyor, diyor. Bilemiyorum nasıl yükseliyor? Yükseliyor mu, alçalıyor mu bizim çok da fazla bir bilgimiz yok. Sonuçta balonlar yükseldikçe patlama oranı daha fazla olur. Onun için ben buradan kendilerine sesleniyorum, inşallah bu söylemleriniz balon olmaz da yükseldikçe patlamazsınız. Bilesiniz ki biz Tokat’taki tüm seçmenlerimizin kalbinin kırılmasından yana değiliz. Hiçbir zaman gerginliğin, kutuplaşmanın tarafı olmadık, olmayacağız. Bundan sonra da olmayacağız. Hiçbir zaman AK Parti teşkilatları ortamı geren, farklı yönlere sevk eden söylemlerde bulunmamıştır. Bu bizim ağırbaşlılığımız, yumuşaklığımız uysal koyun olduğumuz anlamına gelmiyor. Tabi ki bize söylenen bir şey olduğunda gereken cevabı vereceğiz. Ama biz yaptığımız çalışmaları anlatacağız. 12 Haziran 2011 tüm vesaitlerin kalkacağı bir seçim olacaktır. 12 Haziran 2011, muhafazakarız, milliyetçiyiz deyip kasetleri ortaya atılanların son seçimi olacak inşallah. 12 Haziran Tokat’ımızın, insanımızın, çocuklarımızın ve geleceğimizin güzel bir yola yeniden devam etmesi anlamında yeniden AK Parti iktidarının devamının adı olacaktır.”


" BAŞKAN EROĞLU’NDAN AÇIKLAMALAR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKAN EROĞLU’NDAN AÇIKLAMALAR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKAN EROĞLU’NDAN AÇIKLAMALAR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku