Dolar 32,7808 0.82%
Euro 35,3051 0.76%
Gram Altın 2.486,89 2,23%
Çeyrek Altın 4.102,00 2,14%
Yarım Altın 8.195,00 2,13%
Tam Altın 16.200,80 2,03%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
BAŞKAN EROĞLU, “YERALTI ÇARŞISI TOKAT MERKEZE YAKIŞACAK”

BAŞKAN EROĞLU, “YERALTI ÇARŞISI TOKAT MERKEZE YAKIŞACAK”

ABONE OL
17 Nisan 2023, 14:25:03

Tokat Belediye Başkanı Tarık Eroğlu, Tokat’ın merkezine yapılacak olan Yeraltı Çarşısı projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu, yapılacak olan çarşının Tokat’a yakışacağını ve şehir merkezinin görünümüne olumlu katkılar sağlayacağını belirtti. Ayrıca, proje ile birlikte yeni iş imkanları oluşacağını ve ekonomik açıdan da şehrin gelişimine katkı sağlanacağını ifade etti. Tokat’ın tarihi ve kültürel miraslarının yer aldığı Yeraltı Çarşısı, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olacak.

BİR YENİLEME PROJESİ: HÜDAYİ SAYIBAŞ YER ALTI ÇARŞISI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bir projelerini daha hayata geçirmekten mutlu olduklarını dile getirerek söz verilen yeni yenileme projesi için çalışmaların başladığını açıkladı. Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısı, Tokat’ın ticari anlamda önemli bir noktasıdır ve proje ile yenilenme çalışmaları yapılacak.

YER ALTI ÇARŞISINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısı, dönemin belediye başkanı Hüdayi Sayıbaş tarafından 1986-87 yıllarında yapılmıştır ve o günden bu yana herhangi bir yenileme çalışması yapılmamıştır. Belediye Başkanı Eroğlu, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yapılan proje çalışmasının geçtiğimiz yıl sonu tamamlandığını ve birkaç hafta önce yapılan ihale sonucunda çalışmaların başladığını açıkladı. Projenin hem yer üstünde meydan alanında hem de yer altında çarşının içinde yenileme çalışmaları yapılacak.

PROJE DETAYLARI

Proje detaylarına göre, Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısı’nda mevcut 57 dükkandan 36’sına düşürülecek. Küçük dükkanlar büyütülecek ve orta büyüklükte dükkanlar inşa edilecek; bazı dükkanlar muhafaza edilecek. Yer altında kaldırımdan kolayca ulaşılabilen yürüyen merdivenler ile vatandaşlar çarşıya girebilecek. Yenileme çalışmaları sonrasında, çarşı caddeye entegre edilerek hareketlilik arttırılacak. Ayrıca, yer altı çarşısının ortasındaki boş alan peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenlenecek ve oturma alanları oluşturulacak. Üst bölümdeki meydan ise peyzaj çalışmaları ile yenilenecek. Proje, 400 günlük bir süreyle bağlantılıdır ve hedeflenen bitiş tarihi yıl sonudur.

DİKKAT!  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi Mart Ayı İstatistikleri Açıklandı
SEO İÇİN TAVSİYELER

Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısı yenileme projesi, Tokat’ın ticari hayatı için önemli bir adımdır. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, vatandaşların talepleri doğrultusunda hareket ederek yenileme projesini hayata geçirdi. Yer altında bulunan çarşı, 1986-87 yıllarında yapıldı ve herhangi bir yenileme çalışması yapılmadı. Proje ile birlikte Tokat’ın merkezi bir noktasına yakışacak bir çarşı için çalışmalar yapıldı.

REHABİLİTASYON ÇALIŞMALARINA DESTEK

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yenileme projesi için vatandaşların ve esnafların desteğini istedi. Projenin tamamlanması ile birlikte Tokat’ın ticaret hayatı hareketlenecek ve esnafların daha ferah bir iş yeri sağlamak için bir fırsatı olacak. Yenileme çalışmaları sonrasında Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısı, daha modern bir tasarıma sahip olacak ve bölgedeki dükkanların sayısı 36’ya indirilecek. Bu nedenle, Tokat’taki yerel ekonomi ve işletmelerin geleceği için projenin başarıyla tamamlanması büyük önem taşımaktadır.

Hürsöz

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet